Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Bülent Bakış Projelerini Açıkladı!

Orhangazi’de 6 Mart tarihinde

Orhangazi’de 6 Mart tarihinde yapılacak olan Esnaf Sanatkarlar Odası seçiminde aday olan Bülent Bakış ve ekibi seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken, esnaf odası seçimini kazanmaları halinde esnaf odasına üye esnaflar için hayata geçirecekleri projelerin bazılarını açıkladı.

 

Seçimi kazanmaları halinde Orhangazi’deki esnaflar için büyük avantajlar sağlayacak olan projelerin hayata geçirilmesi için gece gündüz çalışacaklarını söyleyen Orhangazi esnaf sanatkarlar odası başkan adayı Bülent Bakış ‘’ ben ve ekibim seçime yoğun tempo ile hazırlanıyoruz ,amacımız Orhangazi esnafına layık bir yönetim anlayışı ile hizmet etmek, bu kapsamda ilçe esnafımızı her yönde rahatlatacak projeler ortaya sunuyoruz,kısmet olurda göreve gelirsek, her projeyi esnafımızın hizmetine sunmak için çok çalışacağız’’ dedi.

 

Bülent Bakış ve ekibi tarafından açıklanan projelerden en önemli olanları ise şöyle..

 

‘’Her Esnaf Bir Fidan Yetiştirsin’’

 

Devletimiz atmış olduğu adımlarla çıraklık eğitimi zorunlu eğitime dahil oldu,ancak odalarda bununla ilgili çalışmalar yapılıp gerekli adımlar atılmalı. Ekibimizbu adıımları atmak için ilçe milli eğitim müdürlüğü ile meslek liseleriyle iş birliği içinde olacak, fidanlarımızın yani gençlerimizin meslek sahibi olmaları sağlanacaktır.

 

‘’Orhangazi’de Üretim Fuarı Düzenleyeceğiz’’

 

‘’Orhangazi Üretim Fuarı’’ projemiz ile tedarikçi firmaları müşterilerle buluşturmayı hedefliyor,basınımızın aracılı ilede ilçemizi Ülkemize ve Dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz.

 

‘’Hafif Ticari Araçlar İçin Filo İndirimi Sağlayacağız’’

 

Hafif ticari araç alımında,Tofaş,Renault,ford ve Hyundai ile ekstra filo indirimleri için anlaşmalar sağlayıp pazarlık yapacağız.

 

‘’Esnafa Toplu Alım Fırsatı oluşturacağız’’

 

Orhangazili esnaflarımıza Eğitim,sağlık,kargo,yakıt,iletişim, tatil gibi ihtiyaçlar için yapacağımız anlaşmalar ile ekstra indirim imkanı sunacağız.

 

‘’Esnaf Üye Tanıtım Kimlik Kartı’’

 

Esnaflarımız için protokol anlaşmalarında ve indirimlerde kullanılacak kimlik kartları oluşturacağız.

 

‘’Kursların Açılmasına Öncülük Edeceğiz’’

 

Mesleki yeterlilik,kalfalık,ustalık,usta öğreticilik ve bunun gibi ihtiyaç duyulan belgeler için toplu kurs ve eğitimlerin açılmasına öncülük edeceğiz.

 

‘’Kosgeb Ipard Destekleme Projesi’’

 

Esnafımıza devlet destek ve teşviklerinden en faydalı şekilde yararlanmaları için danışmanlık hizmetleri vereceğiz.Bu sayede esnaflarımızın  işleri ile alakalı büyümelerinde ihtiyacı olan desteklerden daha da yararlanmalarını sağlayacağız.

 

 

‘’Web Sitesi Kuracağız’’

 

Esnafımızın tanıtımını ve ticaretini geliştirmesi için web sites,sosyal medya yönetimi, e ticaret ve dijital dünya ile ilgili eğitim seminerleri düzenleyeceğiz.

 

‘’Toplu Etkinlikler Düzenleyeceğiz’’

 

Esnafımızın kendi işleri ile ilgili ihtiyaç duyduğu her türlü ekipman ve ürünlerin sergilendiği fuarlara ücretsiz geziler düzenleyeceğiz.

‘’Yeni Sanayi Sitesi Çalışmalarını Hızlandıracağız’’

 

İlçemizde dağınık olarak hizmet veren sanayi esnafımızı bir araya getirecek olan sanayi sitesi kurulması için oda yönetimi olarak diğer kurumlarımız ile birlikte ortak hareket ederek bir an önce esnafımızın sanayi çarşısı problemini çözüme kavuşması için azami gayret sarfedeceğiz.

‘’Hukuk Danışmanlığı’’

 

Esnafımızın karşılaşabileceği olumsuz durumlar karşısında danışmanlık alabilmesi için hukuk büroları ile anlaşmalar yapacağız.

 

‘’Meslek Komiteleri’’

 

Orhangazi’de her esnaf gruplarımız için sektöre etki eden sorunlarının çözüme kavuşması anlamında meslek komiteleri kuracağız.

 

’El Ele Daha İyi Günlere’’

 

Göreve Geldiğimiz andan itibaren gece gündüz çalışıp, tüm enerjimizi esnaf ve sanatkarlar odamıza ve odamıza üye tüm esnaflarımızın refahı ve kalkınması için harcayacağız.