Orhangazi TV

Keramet Mahallesi Komisyona Yeniden Gidiyor

Geçtiğimiz günlerde Orhangazi’ye bağlı Keramet mahallesi meydan projesi için mahalle muhtarı tarafından 2019 yılında Bursa büyükşehir belediyesine sunulan ve geri dönen  önerge için CHP Orhangazi ilçe başkanlığı tarafından gelen tepkiler üzerine Büyükşehir belediye başkanı Alinur Aktaş tarafından yeniden komisyona gönderildi.

Konu ile alakalı CHP Orhangazi ilçe başkanlığı tarafından yapılan tepki açıklamasında  açıklamada :Bizler CHP Orhangazi İlçe Örgütü olarak her zaman Orhangazi’mize güzel hizmetlerin ve eşit yatırımların yapılmasını savunduk ve bunun takipçisi olduk. Keramet Mahallesi Muhtarlığı tarafından verilen dilekçe de çarşı meydanının çok dar olmasından dolayı mağduriyet yaşandığı, daha önce verilen sözler doğrultusunda meydan genişletme çalışması yapılması talep edildi. Yine verilen dilekçede meydanda bulunan şahıslara ait 2 parselin istimlak edilmesi ile belediyeye ait köy kahvesinin de meydan düzenlemesine katılması talep edilmiştir.Ne yazık ki bu talep her zaman olduğu gibi Orhangazi menfaati söz konusu olunca adeta kör, sağır ve dilsiz olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından red edilmiştir. Keramet Muhtarlığının verilen dilekçesi ile talebi ne yazık ki Bursa Belediyesi Plan Bütçe Komisyonunda ile ret edilmiş, bir tek CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz Keramet halkının talebini haklı bulmuştur. Bizler burada özellikle Bursa Büyükşehir Belediyesinde yer alan Meclis Üyelerine bir kez daha seslenerek Büyükşehir Meclis gündemine görüşülürken olumlu kanaatlerinin olmasını umut ediyoruz. Komisyonunun yapmış olduğu hatadan Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dönmesini Keramet Mahallemize destek olmasını talep ediyoruz. Diyerek tepkide bulunmuştu.

KERAMET YENİDEN GÜNDEME ALINDI

Yapılan bu açıklama ile  Keramet meydan projesinin yeniden komisyona alınması gerekitğini ifade edilmesinin ardından Büyükşehir belediye başkanı talimatı ile yeniden komisyona gönderildi.

CHP’DEN TEŞEKKÜR

CHP Orhangazi ilçe başkanı Ender Teke yaptığı açıklamada Keramet mahallesi için yapılan önergenin reddinden sonra yeniden gündeme alınması nedeniyle Bursa büyükşehir belediye başkanı Ender Teke ve yetkililere teşekkür etti.

Teke yaptığı açıklamada : Bursa Büyükşehir Belediye meclis üyelerine Belediye Başkanı Alinur Aktaş a gerekli hassasiyeti göstererek tekrar komisyonlara gönderdikleri için teşekkür ederiz. Tekrar toplanarak görüşecek olan Komisyon üyelerini Keramet mahallesi sakinlerinin istekleri doğrultusuna karar alacağını beklemekteyiz. CHP Orhangazi ilçe örgütü olarak konunun takipçisi olacağımızı ilçe menfaatine olacak tüm projeleri destekleyeceğimizi bildiririz. Dedi.

denizli escort bayan