Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi TSO’dan Açıklama ”ORHANGAZİ ESNAFI KRİZİ FIRSATA ÇEVİRMEDİ”

Orhangazi Ticaret ve sanayi

Orhangazi Ticaret ve sanayi odası yaptığı yazılı açıklama ile  Orhangazi’deki yerel esnafların  halka karşı corona krizini fırsata çevirmediklerini  bildirdi.

Oda tarafından yapılan açıklamada son zamanlarda vatandaşların tepkisine yol açan yerel esnafın özellikle corono virüsü sonrası vatandaşın acil ihtiyaç duyduyduğu ürünlerinde  fiyat artışlı yaptığına dair iddialarının gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Yapılan açıklamada :

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası perakendeciler ve market işletmecilerinin yer aldığı 3. Meslek komitesince, Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ilçede fahiş fiyatlı ürünler satıldığına dair sosyal medya da çıkan haber sonrasında toplantı gerçekleştirildi.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB ve Bakanlık tarafından gönderilen bilgilendirme ve uyarıları üyelerle sürekli olarak paylaşılmakta ve Ticaret Bakanı Sn. Ruhsar PEKCAN’ ın beyanları ve Bakanlık kararları doğrultusunda, salgını fırsat olarak görüp olağandışı fiyat artışları yapanlar hakkında gerekli çalışmaları sürdürmektedir.

Bu kapsamda, son günlerde sosyal medyada paylaşılmış olan ve ilçede yer alan yerel marketlerde fahiş fiyatların uygulandığına dair haber üzerine Market ve Perakendecilerin yer aldığı 3. Meslek komitesince toplantı gerçekleştirdi. İddia edilen fiyat artışları konusu görüşüldü.

Toplantı sonrasında 3. meslek komitesince yapılan açıklamada; “Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) ile ilgili gelişmeleri dikkatle izliyor ve topluma karşı her kesten daha fazla sorumluluklarımızın olduğunu biliyoruz.  Özellikle temizlik ve temel gıda maddeleri gibi ürünlerin yerel marketlerimizde çok yüksek fiyatla satıldığına dair olumsuz algı yaratacak haberlerin çıktığını üzülerek görmekteyiz.

Konuyla ilgili yapmış olduğumuz incelemelerde, salgın sonrasında, üyelerce, söz edildiği gibi her hangi bir fahiş fiyat artışlarına gidilmediği anlaşılmıştır.

Bu bakımdan ilçemizde yer alan ve halkımızla iç içe faaliyetlerini yıllardır sürdürmekte olan üyelerimizin, hiçbir zaman krizi fırsata çevirme gayesi içerisinde olmayacağı inancında olduğumuzu ve konunun üzerinde hassasiyetle duracağımızı kamuoyuna duyururuz.” denilmiştir. ifadeleri kullanıldı.