Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi’de Yaşlı Çift Dolandırılmaktan Bankacının Dikkati Sayesinde Kurtuldu!

Orhangazi’de meydana gelen olayda

Orhangazi’de meydana gelen olayda kendisini savcı yardımcısı olarak tanıtan bir şahıs yaşlı çifti borcunuz var diyerek 150 BİN TL dolandırmaya kalkı, bankaya kendilerine talep edilen parayı yatırmaya giden çift, banka görevlisinin dikkati sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu.

Olay orhangazi’de bugün meydana geldi. Alınan bilgilere göre daha önceki zamanlarda ilaç satın aldıkları bir firma adına arayan ve kendini savcı yardımcısı olarak tanıtan bir şahıs 71 yaşındaki Yaşar T. ile eşi  68 yaşındaki Ayten T.’ye    borcunuz var, parayı yollamanız gerekiyor, diyerek  150 BİN TL para istendi.

Gelen telefon üzerine panik yapan Yaşar T. ile eşi ise Ayten T. çevresinden borç olarak aldıkları para ile bankanın yolunu tuttular.

150 BİN TL para ile geldikleri bankada parayı kendilerini arayan dolandırıcıya yatırmak isteyen yaşlı çiftin durumundan şüphelenen banka görevlileri durumu polise bildirdi. Kısa sürede bankaya gelen polis ekipleri ise yaşlı çifti parayı yatırmadan buradan alıp ifadelerini almak üzere Orhangazi ilçe emniyet müdürlüğüne götürdü.

Daha sonra burada durumu anlamaları için olayın sorulduğu yaşlı çift daha önceki bir zamanda alışveriş yaptıkları bir ilaç firmasından arandıklarını ve arayan kişinin savcı yardımcısı olarak kendini tanıttığını  kendilerinden firmaya 150 BİN TL borçları olduğunu söyleyip parayı ödemelerini gerektiğini söylediğini anlattılar. O parayı bulmak için ise yakınlarından borç aldıklarınıda söyleyen çifte polis ekipleri dolandırılmaya çalışıldıklarını söyleyip parayı göndermemeleri konusunda ikna ederek, yaşlı çifti dolandırmaya kalkan şahısı bulmak için soruşturma başlattı.