Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vefa Timi Kuruldu…

Çin’de başlayan ve Dünyanın

Çin’de başlayan ve Dünyanın birçok ülkesinde görülen COVİD-19 virüs Ülkemizde görülmesinin ardından milletçe önlemler alınmış. Bu kapsamda Orhangazi Kaymakamlığın koordinasyonu ile oluşturulan ve birçok kurumun içinde yer aldığı Vefa Sosyal Destek Grubu Orhangazi’de bulunan 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik hastaların sokağa çıkma yasağı üzerine Vefa ekibi görevine başladı.

İlk ekip sahaya çıktı

Orhangazi Belediyesi personellerinin de bulunduğu Vefa Sosyal Destek Grubu Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğünde bir kriz masası kurularak göreve başladı. Öncelikli olarak 65 yaş üstü ve kimsesi olmayan vatandaşlara yönelik olan bu çalışma 7/24 saat hizmet verecek. Oluşturulan kriz masasında tüm talepler hızlı bir şekilde karşılanacaktır. Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz ve Belediye Başkanı Bekir Aydın tarafından Vefa Timi’nin ilk görevlerine uğurladı.

Evde Huzur Var

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Vefa Timi bizim için çok önem arz ediyor. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın dışarı çıkma yasağından sonra sağlıklarını riske atmaması için evden çıkmamalarını, ihtiyaçlarını karşılamak için Vefa timine başvurmasını istedi. Tüm Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgınının en az hasarla atlatılması için başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm kurumlar tarafından titiz bir çalışma yürütülüyor. Bizler her türlü tedbiri alıyoruz fakat vatandaşlarımızda bu konuda katkı koymalarını bekliyoruz. Oluşturduğumuz bu ekip sayesinde artık bankadan maaşlarınızı, hastane ihtiyaçlarınızı, ilaçlarınızı, gıda alışverişlerinizi ve bunun gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla 7/24 saat boyunca hizmet verecektir ”dedi.

Kriz masası: 0224 573 93 90

Corona virüsüne karşı alınan tedbirler doğrultusunda 65 yaş üstü vatandaşların evden çıkma yasağı sonrası ihtiyaçlarını ve taleplerini temin etme noktasında oluşturulan Vefa Timi’nin iletişim telefon numarası 0224 573 93 90 olarak açıklandı.

50 kişiden oluşan Vefa Sosyal Destek Grubu Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili diğer tüm kurumlarından oluşturuldu.