Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

1 Mayıs emek ve dayanışma günü Bursa’da kutlandı

Bursa’da, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü coşkusu kalabalık bir katılımla başladı. Şehirdeki farklı kesimlerden gelen insanlar, işçi hakları ve emeğin önemine vurgu yapmak amacıyla alanlara akın etti.

Bursa'da, 1 Mayıs Emek

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Bursa’da binlerce işçi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda buluştu. Polis tarafından tek tek aranan işçiler, bayraklarla metrelerce uzunlukta kortejler oluşturdu.

1 Mayıs’ı işçiler davul ve zurnalarla halay çekerek kutladı. Toplanmanın ardından binlerce işçi, yürüyerek hastane alanındaki etkinliğin yapılacağı alanda toplandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve çeşitli partilerin milletvekilleri alana gelerek işçilerin bayramını kutladı. Coşkulu kalabalık havadan dron ile görüntülendi.

“Taleplerimizi meydanlardan haykıracağız”

Bursa’da 80 bine yakın üyesi olduğunu belirten Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Uysal Altundağ, “Türk Metal Sendikası olarak Bursa’da 80 bine yakın üyemiz var. Üyelerimizin tamamıyla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü bayramına eşlik ediyoruz. Emeğiyle geçinen, alın teriyle hayatını kazanan herkesin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyoruz. Taleplerimizi meydanlardan haykıracağız. Temennimiz 8 ana başlıktaki düzenlemenin yapılması” dedi.