Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Ana sınıfı öğrencilerinin Orhangazi’den Kocaeli’ne uzanan mektup kardeşliği

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde Atatürk ilköğretim okulu ana sınıfı öğrencileri ile  Kocaelinin İzmit ilçesinde bulunan bir ilköğretim okulunda ki  daha önce hiç görmedikleri  ana sınıfı öğrencileri arasında başlayan mektup kardeşliği sürüyor.

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde Atatürk

Kocaelinin İzmit ilçesinde bulunan Alikahya Anaokulu öğrencileri, bir süre önce Orhangazi ilçesinde ki Atatürk ilköğretim okulu ana sınıfı öğrencilerine mektup yolladı.

Okul dışı eğitim ve  öğrenme kapsamında yapılan  bu etkinlik ile bu kez de Orhangazili öğrenciler daha önce hiç görmedikleri farklı bir şehirde ki arkadaşlarına cevap yazıp PTT’nin yolunu tuttular.

Öğretmenleri Zübeyde Arpat’ın kontrolünde PTT Orhangazi şubesine gelen ana sınıfı öğrencileri kendi elleri ile yazdıkları mektupları, İzmit’teki ana sınıfı arkadaşlarına göndermek için görevli memura teslim ettiler.

Ana sıfını öğretmenleri Zübeyde Arpat, eğitim öğretim hayatına yeni başlayan çocuklar için okul dışı öğrenmeleri kapsamında  güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerine vurgu yaparak ” ana sınıfı çocuklarımız bu sayede hem  hiç tanımadıkları başka çocuklar ile arkadaş oldu, hem de mektupları yollamak için geldiğimiz PTT’yi tanıma ve gezme fırsatı oldu, öğrencilerimizin gelişim zamanında arkadaş edinme  bilincine olumlu  katkı yapan bu anlamlı etkinliğimize devam edeceğiz” dedi.