Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Bakan Işıkhan açıkladı! Mesai saatleri kısalacak mı?

Mesai saatinin kısalıp kısalmayacağını çalışanlar da merakla bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışma saatleri ve ücretleri konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Mesai saatinin kısalıp kısalmayacağını

Çalışma saatlerinin kısalıp kısalmayacağıyla ilgili tartışmalar sürerken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan‘dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Işıkhan, “Çalışma süreleri, ücretler, işçilerin refahı, gibi konular gündemimizde önemli bir yere sahiptir.” ifadesini kullandı.

“BAKANLIĞIMIZIN İŞ MÜFETTİŞLERİ TARAFINDAN YERİNE GETİRİLMEKTEDİR”

Bakan Işıkhan, konuyla ilgili olarak “Bakanlık olarak bir taraftan ülkemizin büyümesine ve istihdamının artmasına katkı sağlarken diğer yandan da çalışanlarımızın refahını arttıracak ve güvenliğini koruyacak tedbirleri hassasiyetle uygulamaktayız. Bu bağlamda çalışma süreleri, ücretler, iş sağlığı ve güvenliği, işçilerin refahı, kadın, çocuk ve gençlerin çalıştırılması, kayıt dışılık, işsizlik, istihdam ve iş gücü piyasası uygulamaları gibi konular gündemimizde önemli bir yere sahiptir. Çalışma şartlarına ve ortamına ilişkin tüm mevzuat hükümlerinin uygulanmasına dair, araştırma, inceleme ve denetlemeyi kapsayan teftiş faaliyetleri bakanlığımızın iş müfettişleri tarafından yerine getirilmektedir.” dedi.