Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Bakan Şimşek açıkladı: Kiracıya yüzde 25 zam sınırı kalkıyor mu?

Konutlarda geçerli olan yüzde 25 zam sınırı uzatılmıştı. Kirada oturanlar ve ev sahipleri tarafından kira zam sınırı açıklaması bekleniyordu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira artış oranı sınırlamasında son durumu açıkladı. Kira zam sınırı bitiyor mu, uzatılacak mı?

Konutlarda geçerli olan yüzde

Kira artış oranı her ay yakından takip ediliyor. Konutlarda belirli süredir yüzde 25 zam sınırı bulunuyordu. Temmuz ayına kadar uzatılmış olan kira artış sınırı ne zaman bitecek, uzatılacak mı? Sorulara Bakan Şimşek yanıt verdi…

YÜZDE 25 KİRA ZAM SINIRI KALKIYOR MU, UZATILACAK MI?

Geçtiğimiz yılın temmuz ayından itibaren geçerli olan %25 kira zam sınırı normal şartlarda 1 Temmuz günü sonlanacaktı. Düzenlemenin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda son dakika açıklamaları bekleniyordu.

Konuya dair Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek şu ifadelere yer verdi:

”Devam etmesi için ben bir sebep görmüyorum. Etmemesi gerektiğini düşünüyorum. Devam etmesi yönünde yapılan bir çalışma yok. Zaten bir süreliğine o düzenleme yapılmıştı. Çok büyük ihtimalle devam etmez diye düşünüyorum. Piyasada fiyatlara müdahale edilmemesi gerektiğine inanıyorum. Bizim müdahaleler şu çerçevede olacak: Piyasaya biz yol haritası vereceğiz. 3 yıllık enflasyon hedefi veriyoruz, 3 yıllık maliye politikası veriyoruz bu piyasayı yönlendirme açısından önemli. Biz bu çerçevede her şeyi tabi ki piyasaya bırakamayız, ürünlerin fiyatlamalarına doğrudan doğruya müdahale ile bir yere varamayız. Biz oturacağız, büyümenin kompozisyonunu dengeleyeceğiz, üretimi artıracak politikalar devreye sokacağız”