Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Aydın’dan Kandil Mesajı

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Regaib Kandili ve 3 ayların başlangıcı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Aydın, “Bugün 2020 üç ayların habercisi Regaib Kandili. Kandiller, insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel geceler olduğunu ifade ederek, İslam dininde mübarek sayılan üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandilinin ’de bu anlamda toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır.

Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için dua edenlerin, dualarının kabul olduğu bir Regaib Kandiline daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üç ayların da başlangıcı olan Regaib Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Regaib Kandili aynı zamanda mübarek Ramazan ayınında müjdecisidir. İnsanlarımızın Yaradan’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını diliyorum.

Yardımlaşma, dayanışma hislerinin hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı bu güzel günlerde başta ilçemiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olması için dua edelim. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamı gecenin, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Regaib Kandilini en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyorum ”dedi.