Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-Ramazan-Bayram-2024-160x600
thumbnail-Cargill-Ramazan-Bayram-2024-160x600

Başkan Bekir Aydın Kadınlar Gününde Orhangazili kadınları ağırladı

Orhangazi’nin bilinen sosyal mekânlarından biri olan Orhangazi Belediyesi Nadır Sosyal Tesisleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Belediye Başkanı Bekir Aydın, bu özel günde, toplumun temel taşları olan kadınlarla bir araya geldi.

Orhangazi'nin bilinen sosyal mekânlarından

Kahvaltı organizasyonu, özellikle şehit ve gazi ailelerinden gelen kadın konukları ağırladı.

Başkan Aydın, eşi ve kızıyla birlikte katıldığı etkinlikte, Türk kadınının Türk toplumundaki yerine dair kısa bir konuşma yaptı. Belediye başkanı Bekir Aydın “Her zaman ama özellikle bugün söz kadınların,” diyerek, mikrofonu Kadınlara verdi. Katılımcı kadınlar dünya genelinde ve toplumda kadınların karşılaştığı zorluklar, başarılar ve beklentiler hakkında görüşlerini paylaştı.

Belediye Başkanı Aydın, etkinliğin sonunda yaptığı konuşmada, kadınların toplumun her alanında daha fazla söz sahibi olmalarının önemini vurguladı ve bu tür etkinliklerin farkındalık oluşturma konusunda katkıda bulunduğunu belirtti.

Kadınlar günü etkinliği, Orhangazi’de yaşayan kadınların yanı sıra, şehit ve gazi ailelerine mensup kadınların da seslerinin duyulduğu, onların talep ve önerilerinin önemsendiği bir gün olarak dikkat çekti.

Belediye Başkanı Aydın bu tür etkinliklerin devamlılığını sağlayarak, ve vesilelerle sorunları konuşarak kadınların toplumdaki yerini güçlendirmeye çaba harcamaya devam edeceklerini söyledi.