Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Bekir Aydın Ve Gökhan Ulusu Seçim ile Sonrasını Değerlendirdi

Ak Parti ilçe başkanı Gökhan Ulusu belediye başkanı Bekir Aydın ile birlikte yerel seçimleri ve yeni dönemde yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgilendirme için  ilçe basını ile bir araya geldi.  AK Parti ilçe binasında yapılan toplantıda Bekir Aydın ve Ulusu yaptıkları açıklamalar ile önemli mesajlar verirken,  Gökhan Ulusu özellikle bir çok konu hakkında CHP ilçe başkanı Berna Çakır ve geçtiğimiz hafta yakınlarının büyükşehir belediyesinde görev vermesiyle tepkileri üzerine çeken  başkan Mustafa Bozbey’e eleştirilerde bulundu ”ilk fırsatta kendilerine yakışanı yaptılar” dedi. Bekir Aydın ise yeni dönem için yapılacak bir çok çalışma hakkında bilgi verdi.

Ak Parti ilçe başkanı

 

-Tasarruf tedbirleri uygulayacağız.

-Hizmetlerimiz devam edecek.

-Yeni düğün salonu,Kapalı pazar yeri, hayvan barınağı

-Doğru strateji ile seçimi kazandık

– O hareket Berna Çakır’a yakışmadı

-Bursa böyle anılmamalıydı

31 Mart yerel seçimleri sonrasında yeniden Orhangazi belediye başkanı seçilen Cumhur İttifakı adayı Bekir Aydın ve AK Partinin Orhangazi ilçe başkanı Gökhan Ulusu genel konular ve yerel seçimler üzerine, ilçe binasında konuk ettikleri ilçe basını ile değerlendirme toplantısı yaptılar.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda gündem deki konular üzerine konuşan ikili daha sonra basın mensuplarının sordukları soruları cevapladılar.

Gökhan Ulusu’nun toplantıda ki konuşmasından satır başları şöyle ;

31 Mart yerel seçimlerinden Orhangazi’de yeniden zaferle ayrılan taraf Cumhur ittifakı olmuştur ve halkımız bir kez daha bizlere olan güvenini sandığa giderek göstermiştir, biz bu seçimi Cumhur ittifakı ortağımız MHP yönetimi ve tüm kadroları ile doğru bir strateji sayesinde kazandık, ayrıca Orhangazi olarak Türkiye ortalamasının üzerinde oy aldık, tüm seçmenlerimize ve teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum, şimdi 2. dönemimiz ile Orhangazi için tüm gücümüzle çalışarak hizmetin en iyisini verme  zamanıdır” dedi.

Büyükşehir başkanı ile Orhangazi için ortak hareket etmeye hazırız

Bursa’da Ak Parti seçmeni sandığa gitmedi, CHP her seçimde aldığı oyun üstüne az bir miktar koyarak seçimi kazandı. Mustafa Bozbey’i tebrik ederiz, Orhangazi için memleket için hizmet eden herkesin başımızın üzerinde yeri var, biz kimsele küs kalmayız, yeterki halkımız için bişeler yapılsın, yararlı olan herşeyin destekçisiyiz.

CHP’den aynı nezaketi göremedik, ilçe başkanına yakışan hareket değildi

Kim ne derse desin Orhangazi’ye geçmiş dönem Bursa büyükşehir belediye başkanımız Alinur Aktaş’ın büyük katkıları ile yapılan kültür merkezi cephesinde ki resmi seçimin hemen ardından Berna Çakır’ın gidip elleri ile sökmeye çalışması büyük bir tahlisizliktir, bir CHP ilçe başkanına yakışmayan hareketti, aslında ilk fırsatta kendilerine yakışanı yaptılar, bu yapılan  içlerinde ki nefret duygusunun dışarı yansımasıdır, ayrıca CHP’liler bu tür basit şeyler ile uğraşıp, belediye önünde show yapacaklarına gitsinler daha ilk günden liyakatsız atamalar yapan büyükşehir belediye başkanlarını konuşsunlar tek bir tepkilerini göremedik, keşke ulu şehir Bursa ülke gündemine böyle düşmemeliydi.

Biz işimize bakacağız

Biz AK Parti olarak 20 yıldır  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkenin geleceği için vardık ve hala varız, 31 mart sonuçları sadece halkımızın tepkisiydi, inşallah Cmhur ittifak ortağımız MHP ile yeni dönemde önemli hizmetler ve çalışmalar ile Orhangazi’yi daha güzel yapmak için var gücümüzle çalışıp işimize bakacağız’  bu konuda bir çok yatırımımız hayata geçti, sağlıktan eğitime bir çok beklenen çalışma sona erdi, şuan Devlet Hastanesinde 45 doktorumuz görev yapıyor bunun için çok uğraştık ama başardık herşey halkımız için” dedi.

Toplantıda konuşan Belediye başkanı Bekir Aydın’ın açıklamasından satır başları şöyle ;

Öncelikle 31 Mart yerel seçimlerinde bizleri yeniden bu göreve layık gören Orhangazi halkıma ve seçim sürecinde bizimle beraber yol yürüyen tüm dava teşkilat ve Cumhur ittifak ortağımız MHP’ye teşekkür ediyorum. Yeni bir dönem ile Orhangazi’ye 2. kez hizmet etmeye hazırız, seçimin ardından başlayan hayırlı olsun ziyaretleri halen sürüyor, herkese teşekkür ederim, şimdi sıra Orhangazi’ye hizmet etmede yapılacak çok işimiz var.

Tasarruf tedbirleri uygulayacağız

Türkiye’de bir çok belediyede bulunan ekonomik zorlu şartlar bizde de var bunu inkar etmek doğru olmaz, ancak bununla mücadele etmemiz için bazı tasarrfu tedbirleri almamız gerekiyor, geçtiğimiz iki aylık personel maaşlarını biraz zorlansak ta ödedik, ancak yeni ayın maaşları var o yüzden belediyemiz bünyesinde uygulayacağımız tedbirlerin biri de uygun görülen bölümlerde personel azaltımı olacak, bunlarda tercih yaparken tabi azaltımı yapılacak personel seçiminde doğru adım atmak önemli bunun için ekiplerimiz çalışıyor,  sadece personel değil bir çok konuda belediyemize zarar yazdığını düşündüğümüz çalışmaları inceliyoruz, gereken yapılacak.

Acil olan hizmetlerimiz yerine getiriliyor, getirilecek

Yeni yaz dönemi ile birlikte fen ve temizlik işlerimiz sahada halkımızın vakit geçireceği park ve bahçelerde gerekli olan temizlik ve bakım çalışmalarını yapıp bu alanları yaza hazırlıyorlar, bunun haricinde kapalı pazar yeri ile ilgili tadilat çalışmalarımız olacak, yeni sanayi sitesi için girişimlerimiz sürüyor, İznik gölüne 4 deremizin bağlanması için girişimlerimiz devam ediyor, yine gölün temiz su kalması için çiftçilerimize buradan çağrı yapmak istiyorum, lütfen ilaçlama ile ilgili gölümüze atık dökmeyelim.

Orhangazi’ye yeni düğün salonu 

Orhangazi’de orkent köprüsü yanındaki zeytinpark’ın yanına bir düğün salonu projemiz var, kısa zamanda başlamayı planladığımız proje ile gündüzleri ve boş  günlerde cafe düğün günlerinde ise uygun fiyatlar ile çiftlerimize ve ailelelerimize hizmet verecek bir düğün salonu yapmayı hedefliyoruz.

Yeni hayvan barınağı

Orhangazi Yalova yolu üzerine yeni bir hayvan barınağı projemiz var bunu bir an önce yapmak için çalışıyoruz, bu tesis sayesinde hem can dostlarımız daha güvenli ve huzurlu olacak hemde halkımızında ziyaret edebileceği bir alan olmuş olacak.