Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye Girişinde Ateş Kontrolü

COVİD-19 salgınına karşılık, ilçe

COVİD-19 salgınına karşılık, ilçe genelinde dezenfektasyon çalışmaları aralıksız devam eden Orhangazi Belediyesi tedbiri elden bırakmıyor.
Orhangazi Belediyesi Hizmet Binasına giriş yapan tüm personel ve vatandaşların vücut sıcaklığını ateş ölçerlerle ölçüyor. Orhangazi Belediyesi bünyesinde bulunan sağlık çalışanları tarafından belediye girişinde tüm vatandaşların elektronik ateş ölçerle vücut sıcaklıklarını ölçüyor.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Orhangazi Belediyesi olarak COVİD-19 virüsüne karşılık almış olduğumuz tedbirleri her geçen gün artırıyoruz. İlçe genelinde dezenfekte çalışmalarımızın yanı sıra belediye hizmet binamızda da çeşitli önlemler aldık. Bu kapsamda, her gün yüzlerce vatandaşımızın geldiği belediye hizmet binası girişinde ateş ölçerle önlem aldık. Sağlık çalışanlarımız, hizmet binasına giriş yapanların vücut sıcaklıklarının 38 derecenin üstünde olup olmadığını kontrol ediyorlar. Kontroller esnasında normal değerlerin üzerinde vücut sıcaklığını tespit edilmesi durumunda karantina önlemlerinin alınması için sağlık birimleriyle iletişim sağlayacaktır. Her bir vatandaşımızın sağlığı bizler için çok önemli. Bunun bilinciyle gerekli tüm önlemleri almaya çalışıyoruz” dedi.