Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Bu kez babası Rakibi değil destekçisi… Zafer Sevinç Heceler’e yeniden aday…

Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı bir mahalllede,  2019 yerel seçimlerinde babasına rakip olarak seçime girdiği için ailesi ile arası açılan ve bu yüzden Türkiye gündemine bile düşen genç Muhtar 31 mart yerel seçimlerinde yeniden aday olduğunu duyurdu.

Bursa'nın Orhangazi ilçesine bağlı

Orhangazi ilçesine bağlı  yaklaşık 200 seçmenli  Kırsal Heceler mahallesinde 2019 yılında ki yerel seçimlerde dönemin mahalle Muhtarı Ali Sevinç’e karşı oğlu Zafer Sevinç Muhtar adayı olduğunu açıklamış ve bu yüzden   babası Ali Sevinç ile araları açılmıştı.

Seçim  sürecinde  birbirlerine karşı yaptıkları olumsuz açıklamalar nedeniyle Türkiye gündemine düşen yarışı,  oğul  Zafer Sevinç kazanmış ve  Muhtarlığı elinden aldığı babasının elini öperek  göreve  başlamıştı.

5 yıl önceki seçimde  ” ben muhtar olmak için ailemi karşıma aldım”  diyerek babasına karşı aday olan ve  aldığı 81 oy ile seçimi kazanan Zafer Sevinç geçen  5 yılın ardından 31 mart yerel seçimlerinde mahallesi için yeniden aday olduğunu açıkladı.

Muhtarlık sürecinde mahallesine bir çok hizmetin kazandırıldığı söyleyen Zafer Sevinç ”bu sefer karşımda babam yok, 5 yıl önce rakibimdi şimdi beni destekliyor, onu mahçup etmedim mahalleme hizmet için çalıştım şimdi yine hizmet için çalışacağım bir dönem olacak, bu yüzden yeniden adayım” dedi.

 

BURSA’NIN ORHANGAZI ILCESI HECELER MAHALLESI’NDE AYNI MAHALLEYE MUHTAR ALAYI OLAN VE UZUN SUREDIR KUSLUKLERI BULUNAN BABA ILE OGUL BARISTI. SECIMIN GALIBI ISE BABASINA FARK ATAN ZAFER SEVINC OLDU. FOTO:HASAN BOZBEY-BURSA-DHA