Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Kur’an Kursları’ hakkında açıklama!

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından “Belediyeler Halk Eğitim Merkezleri’ndeki Kur’an Kursları’nı kapatıyor” iddialarına dair açıklama yaptı. Bazı dijital mecralarda yayımlanan “Belediyeler Halk Eğitim Merkezleri’ndeki Kur’an Kursları’nı kapatıyor” şeklinde yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.’ denildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından “Belediyeler Halk Eğitim Merkezleri’ndeki Kur’an Kursları’nı kapatıyor” iddialarına dair açıklamada bulundu.

Belediye’nin açıklaması şöyle;

222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu, 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu çerçevesinde, 11.04.2018 Tarih ve 30388 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Yönetmeliği kapsamında; hayat boyu öğrenme faaliyetleri “Halk Eğitim Merkezleri” bünyesinde yürütülmektedir. “Halk Eğitim Merkezleri”nin faaliyetlerini denetlemek ve denetim sonuçlarını değerlendirmek Milli Eğitim Bakanlığı’na aittir. Ayrıca bu merkezlerde bir eğitim-öğretim yılı boyunca açılacak kurslar Valilikler tarafından Bakanlığa iletilmektedir.

Bu kapsamda; “Halk Eğitim Merkezleri” bünyesinde faaliyet gösteren “Kur’an Kursları”nı açma ve kapama yetkisi Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin görev, yetki ve sorumluluk alanında değildir.

Bazı dijital mecralarda yayımlanan “Belediyeler Halk Eğitim Merkezleri’ndeki Kur’an Kursları’nı kapatıyor” şeklinde yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.