Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nden kamyon ve tırlar için trafikte düzenleme!

Bursa Emniyet Müdürlüğü, 2024 yılında Ramazan Bayramı tatili ile eğitim-öğretim dönemi ara tatilinin aynı döneme denk gelmesi nedeniyle oluşabilecek trafik yoğunluğunu önlemek amacıyla bir duyuru yayınladı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü, 2024

Bursa Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“2024 yılı Ramazan Bayramı tatili ile Eğitim – ­Öğretim dönemi ara tatilinin aynı döneme (05 – ­15 Nisan 2024) rastlaması ile birlikte vatandaşlarımızın 13 – 14 Nisan 2024 tarihlerinde dönüş yapacağı göz önüne alındığında, trafik yoğunluğunun olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve ölümlü/yaralanmalı trafik kazalarının önlenmesi amacıyla, bayram tatili dönüşü İstanbul ve Ankara illerindeki trafik yoğunluğunun azaltılabilmesi için kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların Bursa İlinden,

O-5 Otoyolu, D-575 ve D-595 Karayolundan İstanbul istikametine kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların çıkışları 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 05:00’dan itibaren 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 05:00’a kadar yasaklanmış olup söz konusu araçlar yasak bitimine kadar uygun yerlerde kolluk kuvvetleri nezaretinde bekletilecektir.

İş bu kararda belirtilen hususlara uymayanlar hakkında kolluk kuvvetlerince Kabahatler Kanununun 32. maddesine istinaden idari yaptırım uygulanacaktır”.