Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-Ramazan-Bayram-2024-160x600
thumbnail-Cargill-Ramazan-Bayram-2024-160x600

Bursa Van ve ilçeleri derneği Orhangazi’ye şube açıyor!

Bursa Van İli ve İlçeleri Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Asker Karataş Bursa’daki 72 bin hemşehrimize daha yakın olabilmek için Bursa’daki tüm ilçelerimize Haziran sonuna kadar şube açmaya karar verdik dedi.


Bursa Van İli ve

Bursa Van İli ve İlçeleri Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yeni şubesi Nilüfer Konak mahallesi Beşevler caddesi Şehit Pilot Teğmen Rafet Özsoy sokak No; 32/A da faaliyetlerine devam edecek.

Bilinen adıyla Bursa Vanlılar Derneği Başkanı Asker Karataş; “Yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Vanlılara hizmet için yola çıktık, birliğimiz ve beraberliğimiz için çalışıyoruz. Düğünde, yasta, iyi günde, kötü günde kısacası her zaman Bursa’da yaşayan Vanlılar ile birlikteyiz. Zor günlerin dostu oluyoruz.

Üyelerimizin önerilerini alıyoruz ve ortak hareket ediyoruz ancak bu şekilde başarıyı elde edebileceğimize inanıyoruz. Üyemiz olan olmayan tüm Vanlılar ile iç içeyiz. Dostluk ve kardeşlik anlayışıyla hareket ediyoruz. Toplumumuza faydalı olmak için çalışıyoruz. Biz adıyla şanıyla Vanlıyız. Ben değil biz olalım. Hem Vanlılarla hem de yıllardır beraber yaşadığımız Bursalılar ile kaynaştık. Van kültürünü, örf ve adetlerini burada devam ettiriyoruz. Van’ın kültür elçileriyiz. Geleneklerimizi geleceğe taşıyoruz. Başta Van kahvaltısı olmak üzere yöresel yemeklerimizi de tanıtıyoruz. Emek’teki merkez binamız kentsel dönüşüm nedeniyle yıkıldı. Bizde dernek olarak Bursa’daki 72 bin hemşehrimize daha yakın olabilmek için Osmangazi, Gürsu, Kestel, Yıldırım’da şubeler açmaya karar verdik. Haziranın sonuna kadar tüm ilçelerde şube açarak Van kültürünü Bursalılarla buluşturacağız.” dedi.