Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Çanakkale için yola çıkan bisiklet grubu 5.kez Orhangazi’den geçti

Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anmak için 5. kez yola çıkan  18 kişilik   bisikletli grup,  güvenlik önlemleri altında sabah erken saatlerinde çıktıkları Gebze’nin ardından Bursa’ya ulaştılar. Toplamda  400 KM yol gidecek olan grup 18 Mart’ta şehitler abidesine ulaşacak ve Gebze’den aldıkları vatan toprağını Çanakkale’ye ulaştıracaklar.

Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl

18 Mart Çanakkale zaferinin yıldönümünde  Çanakkale şehitlerini anmak amacıyla yaklaşık 400 KM pedal Çevirerek 3 gün süren yolculuğun ardından Çanakkale’ye ulaşmayı hedefleyen bisiklet grubu sabah saatlerinde Kocaeli’nin Gebze ilçesinden yola çıktılar.

Çanakkale şehitleri için 5. kez  yola çıkan 18 kişilik grup 4 saatlik yolculuğun ardından  ilk durakları olan Orhangazi ilçesine ulaştılar.

Burada bulunan bir akaryakıt tesisinde mola veren Çanakkale yolcusu bisikletli grubun  başkanı Harun Dağ  gazetemize yaptığı açıklamada ;

Gebze bisikletli sporcular olarak Gebze belediyesi  işbirliği ile bu sene 18 mart çanakkale zaferi turunu 5. ke1 düzenliyoruz, 18 sporcu ile çıktığımız yolda yaklaşık 400 km pedal çevireceğiz,ilk gün hedefimiz Bandırma ve sonrasında ise Çanakkale 18 Mart tarihinde ise Çanakkale şehitler abidesine ulaşıcaz, yanımızda götürdüğümüz vatan toprağını şehitler abidesine teslim edeceğiz” dedi.