Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Çanakkale Zaferi Orhangazi’de 109. yılında aynı gururla kutlandı…

18 Mart Çanakkale Zaferinin 109. Yıldönümü ve Şehitleri anma günü nedeniyle Bursa’nın Orhangazi ilçesi şehitliği ve ardından kurtuluş anıtı önünde tören düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferinin
Orhangazi’de 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitlerimizi anma günü törenlerinin ilki Orhangazi ilçe şehitliğinde yapıldı. Buradaki törene Orhangazi kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Cumhuriyet başsavcısı Enis Tekgül, Belediye başkanı Bekir Aydın, Siyasi partilerin ilçe teşkilat üyeleri ve belediye başkan adayları, gazilerimiz, STK temsilcileri, Muhtarlar, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başlayan tören, İlçe Jandarma komutanlığında görevli J.Astsubay Çavuş Serdar Yüksel ve şehit polis Oktay Özçelik’in babası İlhan Özçelik’in günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti.
Ardından Orhangazi kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu tarafından şehit polis Erman Özcan’ın annesine şanlı Türk bayrağımız hediye edildi ve son olarak törene katılan protokol üyeleri tarafından Orhangazi şehitliğinde bulunan şehitlerimizin mezarlarına karanfil konuldu.
Bir diğer anma töreni ise Orhangazi şehit Erhan Öztürk parkı içinde bulunan kurtuluş anıtı önünde yapıldı. Burada da bir araya gelen protokol ve siyasiler şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunup istiklar marşımızı okudu ve ardından edilen dualar ile resmi törenler son buldu.