Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

CHP Orhangazi adayı Çoklar, ‘Kadın, Genç ve Çocuk Odaklı Projelerini Paylaştı’

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi Belediye Başkan Adayı Çetin Çoklar projelerini paylaşmaya başladı.Profesyonellerden kurulmuş bir proje ekibi tarafından büyük titizlikle hazırlandığını söylediği ve 6 ana grupta toplanan projelerinde ilk grup olan “Geleceğimiz Orhangazi” başlığı altındaki kadın, çocuk ve genç odaklı projelerini paylaştı.

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi

“Gerçek Projeleri Biz Yaparız!”

Orhangazi’nin geleceğini şekillendireceğini söylediği önemli projelerinin ilk grubunu açıklayan Çoklar ‘’Her bir noktası konusunda uzman kişilerce planlanmış, büyük çoğunluğu mevcuttaki Cumhuriyet Halk Partisi Belediyelerince hayata geçirilmiş bu gerçek projeleri biz yaparız!” dedi. “Geleceğimiz Orhangazi” başlığı altındaki projeler arasında yer alan Akademi Hazırlık Kursları, Spor akademileri, Meslek Atölyeleri ve Avrupa Birliği Gençlik Programları ile gençler; Yuvamız Orhangazi ve Gebelik & Annelik Okulu ile de çocuk ve kadınlar hedefleniyor.

“Orhangazili Gençlerimizi Avrupa İle Buluşturacağız”

Çoklar, “Orhangazi’nin geleceği, bugünün gençleri ve çocuklarıyla şekilleniyor. Bu nedenle eğitim ve gençlik alanında yapılacak çalışmalar büyük önem taşıyor. Biz de Orhangazi Belediyesi’ni aldığımızda, gençlerimize ve çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunabilmek için bir dizi projeyi hayata geçireceğiz” dedi. Avrupa Birliği Gençlik programları ile 13-30 yaş arasındaki gençlere ve genç gruplara akranlarıyla bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında öğrenme imkanı tanıyan bir programı hayata geçireceklerini belirten Çoklar “Ülkemizde Türkiye Ulusal Ajansının koordinatörlüğünde yürütülen bu program sayesinde Orhangazili gençlerimizin Avrupa ülkelerine gitmeleri veya şehrimizde düzenleyecekleri projeler ile yabancı gençleri misafir etmeleri Avrupa Birliği fonları ile mümkün olacaktır.” diyerek sözlerine devam etti.

“Yuvamız Orhangazi Projesi’nin Yeri Bende Ayrı”

Annelerin hamilelik ve annelik dönemlerinde ihtiyaç duydukları eğitim, sağlık ve psikolojik desteği almalarını sağlamak için Gebelik ve Annelik Okulu kuracaklarını dile getiren Çoklar, bu okulun Orhangazi’nin daha sağlıklı bir çocuk nesline sahip olmasına katkı sağlayacağını belirtti. Aynı zamanda çalışan ailelerin 3-6 yaş arasındaki çocuklarını güvenle teslim edebileceği kreşler ve gündüz bakım evleri kuracağını belirten Çoklar “Tamamen ücretsiz olacak ‘Yuvamız Orhangazi’ kreş ve gündüz bakım evlerinde geleceğimiz olan çocuklarımız huzurlu ve eğlenceli bir şekilde günlerini geçirebilecekler. Ben de 27 aylık bir torun sahibiyim, annelerle ilgili projelerin hazırlanmasında kızım da yer aldı, doğrudan ihtiyaca yönelik projeler hazırlandı, o nedenle anneler ile ilgili projelerin yeri bende ayrı.” dedi.