Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Corona Virüsüne Karşı Topyekün Mücadele

Dünyada çok sayıda insana

Dünyada çok sayıda insana bulaşan ve hızla yayılan Covid-19 (corona) virüsün, Ülkemiz de ilk vakanın ortaya çıkması sonucu Orhangazi Belediyesi bünyesinde bulunan tüm ekipler teyakkuza geçti ve virüse karşı tüm önlemler üst seviyeye çıkartıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “ Çin’de başlayan bu virüs kısa süre içerisinde Dünyanın çok sayıda ülkesine bulaşmış ve en son olarak ’da Ülkemizde görülmeye başladığı günden itibaren tüm sorumluluk alanlarımızı bu yöne çevirdik ve Belediye olarak elimizden gelenin fazlasını yapma gayreti içerisine düştük. Ekiplerimiz mesai saati kavramı gözetmeksizin İlçemiz genelinde virüse karşı topyekûn mücadele başlatmıştır. Orhangazi Belediyesi sağlık personellerimiz tarafından tüm personelin ve belediyemize gelen vatandaşlarımızın vücut ısısını ateş ölçerlerle ölçerek corona virüs hakkında bilgiler verdik.
İlçe genelinde taksilerimiz ve duraklarımız, camilerimiz ve avlular, minibüslerimiz ve duraklarımız, kamu binalarımız ve insanlarımızın yoğun olarak kullandıkları her alanı dezenfekte çalışmalarının neredeyse tamamını bitirdik, yer altı çöp konteynerlerimizi, caddelerimizi, okul bahçelerimizi meydanlarımızı, pazaryerlerimizi ve birçok yeri yıkadık. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın uyarılarına rağmen Cumhuriyet meydanımızda bulunan banklarda oturanlara karşı tüm banklarımızı kaldırarak önlemlerimizi artırdık. Bu süreçte Tüm personelimi bu özverili çalışmalarından dolayı ’da tebrik ediyorum. Biliyorum bu süreç biraz zor ve çetrefilli ancak sağlığımız ve geleceğimiz için çok önemli bu yüzden Evde kal Türkiye çağrısına Orhangazi Belediye Başkanı olarak Türkiye için, Orhangazi için, Yaşlılarımız, Sevdiklerimiz ve Sağlığımız için Ev Kal Orhangazi diyoruz ”dedi.

ResimLink - Resim Yükle