Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Demokrat-Saadet adayı Hatipoğlu’ndan satılan arazilere Yeniköy’de tepki!

Orhangazi’de Demokrat ile Saadet partisinin ortak adayı Mücahit Hatipoğlu Yeniköy mahallesinde daha önce satışı yapılan arsaların olduğu ve partililerinde katıldığı  alanda  basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu burada yaptığı açıklamada aynı bölgede bulunan 3 arazinin gerçek değerinden çok daha ucuza satıldığını ifade edip ” belediyeye ait bu araziler yok pahasına satıldı’ dedi.

Orhangazi'de Demokrat ile Saadet

Yeniköy’de daha önce satışları yapılan arsalar üzerinde partililerle birlikte bir araya gelen DP-SP Ortak adayı Mücahit Hatipoğlu, burada bir basın açıklaması düzenledi. Bahsi geçen arsaların Yeniköy’ün eski belediye başkanı Şerif Durgut döneminde imar düzenlemesi yapıldığını hatırlatan Mücahit Hatipoğlu, Orhangazi’nin belki de kurtuluş ümidi olarak bilinen, fırsat olarak bilinen ama fırsatı kaçırdığımız bir arazi üzerindeyiz. Bahse konu arazi içinde bulunduğumuz 47 dönümlük, 42 ve 34 dönümlük farklı araziler. Malesef idarecilerde, yöneticilerde aranması gereken iki meziyet olması lazım. Bir emanete sahip çıkmak, ikincisi milli servet anlayışı. Bugün milli servet anlayışının emanet bilincinin nasıl ne şekilde yerletşiğini göstermek için ve hangi boyutta olduğunu göstermek için buradayız dedi.

Yok pahasına gitti

Burası yaklaşık 14 bin m2’lik bir alan. Ticari ve Konut İmarlı alan. Kentsel dönüşüm dediler, rantsal dönüşüme dönüştürdüler. Deprem dediler hiç ama hiç gündemlerine almadılar diye devam eden Mücahit Hatipoğlu, bugün Orhangazi Belediyesi’nin resmi sitesinde projelerimiz diye bahsedilen tamamlanmış ve devam etmekte olan üst başlık görebilirsiniz. Tamamlanmış hizmetlerden bir adalet sarayı, bir de kültür merkezi. Devam etmekte olan bir de TOKİ. Ama bunlar belediyenin işleri değil. Devam etmekte olan bir kaç çocuk parkı ve bunu da büyük hizmet olarak sunuyorlar. Yapılacak projelere baktığınızda 2019 seçimlerinde söyledikleri 40 projeden ve bugün söyledikleri 30 büyük projeden bahsediyorlar ya. Hiç biri yok dedi.

Mücahit Hatipoğlu, seçim çalışmaları esnasında bize mevcut belediyenin borçlarından dolayı sermayeyi ve parayı soran arkadaşlar dikkatli dinlesin. Hesap ortada. 47 dönüm yer ve 1800 m2 ticari imarlı 47 bin m2’si konut imarlı. Dikey yada yatay mimari olarak yapılabilecek projeler. Kaça gitmiş. 17 milyona. Bir diğeri 42 bin m2 yer 14 milyon. Diğeri 34 bin m2 12 milyona. Orhangazi Belediyesi’nin borcu 180 milyon TL civarında. Bugün ise yine aşağı yukarı aynı. Sadece şu 3 parça 2 bin konutluk alan. Bunu peşkeş çektiniz ya, o şekilde değil de beceremediniz OBEFAŞ vasıtası ile, beceremediniz TOKİ ile yapsaydınız 500 daire alıyordunuz. Bu deprem öncesi dönüşüm, kentsel dönüşüm için kullanabilirdiniz. 500 daire satsanız, 1 milyar 750 milyon TL para eder. Borcunuz kalmamakla birlikte yapamadığınız bütün projeleriniz için de çok ciddi para kalıyordu dedi.

Bekir Aydın satışı engelledi, daha düşük bedelle sattı

Orhangazi böyle peşkeş çekildi diye konuşan Mücahit Hatipoğlu, Neşet bey burayı satmaya çalışırken, bugünkü sayın belediye başkanımız ben Orhangazi’nin topraklarını sattırmam deyip engel olup, Neşet beyin satmak istediği rakamlardan daha aşağı fiyatlara arsaları tarumar etti. Ama iş bilenin kılıç kuşananın. Bu arkadaşların Orhangazi gibi bir dertleri olmadı. Orhangazi gibi bir meseleleri yok bu arkadaşların. Bugün gerçek belediyecilik diye yeniden huzurunuza çıktılar. Geçmiş dönemdeki belediyecilik hayal, kandırma belediyeciliğimiydi. Nedir gerçek belediyecilik bir anlatın da bilelim. Ama mesele o değil. Yaptıklarından, yapamadıklarından özür dileyeceklerine bu dönem bunu yapmaya çalışacağız diye konuşarak herşeyi bölmek için uğraşıyorlar. Orhangazi’de Üniversite var ama öğrenciler geliyor gidiyor diye konuşuluyor. Alın bu da bonusu. Burs arazisi. 4 dönüm 3 milyona gitti. Orhnagazi halkının ferasetine sığınıyoruz. Orhangazi’yi tarumar etmek için fırsat kollayanlara fırsat vermeyin. Orhangazi hepimizin, Orhangazi sizin, taşına toprağına sahip çıkın dedi.