Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-Ramazan-Bayram-2024-160x600
thumbnail-Cargill-Ramazan-Bayram-2024-160x600

DSİ’den Orhangazi’deki Su Kanallarında Temizlik Çalışması

Orhangazi’de Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) 1. Bölge Müdürlüğü ekipleri, kanal temizliği ve dere ıslahı çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar sayesinde, kentteki su taşkınları ve kirlilik riski azaltılıyor.

Orhangazi'de Devlet Su İşleri

Bir Çok Noktada Çalışma Yapıldı

DSİ ekipleri, Orhangazi otoban çıkışı Yeniköy mevkiinde otoban yağmur suyu tahliye kanalının 3 km’lik kısmını temizledi. Kanal şu an faal bir şekilde işliyor. Ayrıca, Yeniköy mevkiinde Nadır deresine bağlantısı olan ara tahliye kanallarının 4 km’lik kısmı da temizlendikten sonra faaliyete geçirildi. Bunun yanı sıra, Örnekköy tarafında Nadıra bağlantısı olan Karbonsan fabrikasından başlayan bir çalışma da yapıldı. Çalışmalar şimdi ise Nadır deresinin devamı olan arıtma üstünden olacak şekilde dere ıslahı yoluyla sürdürülüyor. Bu çalışma ile dere yatağı genişletilerek, su akışı düzenlenecek.

Çalışmalar Devam Edecek

DSİ 1. Bölge Müdürlüğü sorumlusu Fatih Yolcu, çalışmaların ilerleyen günlerde devam edeceğini belirtti. Yolcu, bundan sonraki çalışma programının Orhangazi Belediyesi yetkilileri ile istişare yapılarak devam ettirileceğini söyledi. Orhangazi halkı, DSİ’nin yaptığı çalışmalardan memnun olduğunu belirtti. Halk, kentteki su sorunlarının çözülmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirdiği için Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’a v DSİ’ye teşekkürlerini sundu.