Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ekmek vatandaşların kapılarına götürülecek

İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla bu
İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla bu gece 00:00’da başlayan 31 ilde 2 gün sokağa çıkma yasağı kararının ardından yurttaşlar fırınlara akın etti. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı yaptığı açıklamada, yurttaşların ekmek konusunda tedirgin olmalarını gerektiren bir durumun bulunmadığını söyledi.

ürkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, sokağa çıkma yasağı sürecinde fırınların çalışacağını belirterek, “Ekmek vatandaşların kapılarına kadar götürülüp verilecek, satış yapılacak” dedi.

Balcı, yaptığı açıklamada, yurttaşların ekmek konusunda tedirgin olmalarını gerektiren bir durumun bulunmadığını söyledi.

Bütün fırınların bilgilendirildiğini belirten Balcı, şunları kaydetti:

“Fırınlarımız çalışacak. Ekmek vatandaşların kapılarına kadar götürülüp verilecek, satış yapılacak. Araçlar mahalle mahalle dolaşıp ekmek satışını gerçekleştirecek. Vatandaşlarımızın ekmek aramaması için fırıncılarımız mümkün olduğu kadar fazla ekmek yapmaları konusunda bilgilendirilmiştir. Çünkü ilk gün önemli. İlk gün insanlarımızın ekmek arayıp tedirgin olmaması gerekiyor.”

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla bu gece 00:00’da başlayan 31 ilde 2 gün sokağa çıkma yasağı kararının ardından yurttaşlar fırınlara ve marketlere koşmuştu.

Böylelikle koronavirüse karşı alınan tüm tedbirler, plansızlık nedeniyle ihlal edilmiş oldu.

Kaynak : AA