Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gemlik gübre İznik gölünden 1 yılda 4 milyon metreküp su çekmiş

Son zamanlarda çekilmesi ve çevresine yapılması planlanan işletmeler ile gündemden düşmeyen ve şimdilik Marmara bölgesinin en büyük gölü konumunda bulunan İznik gölünde ki çekilmeye en büyük katkı sağladığı tartışılan Gemlik Gübre’nin yıllık 10 milyon metreküp su kullanma hakkı olmasına rağmen, geçtiğimiz yıl itibariyle 4 milyon metreküp su çektiği öğrenildi. Açıklamayı,  Orhangazi sulama birliği tarafından geçtiğimiz gün yapılan toplantıda, DSİ Bursa şube müdürü yaptı.

Son zamanlarda çekilmesi ve

Orhangazi Keramet sulama birliği tarafından,  yeni sulama sezonu öncesi kamu oyunu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Birlik yönetimi, üreticiler ve DSİ Bursa İşletme ve Bakım Şube Müdürü Yüksek Mühendis Betül Gökçe’de katıldı.

Toplantıda, yeni sulama sezonu için  üreticilere gerekli olan konular ve İznik gölünden su kullanımı hakkında bilgilendirmeler  yapılırken, bir vatandaş  İznik gölünün çekilmesine dikkat çekmek amacıyla yetkililere İznik gölünden en çok kullandığı iddia edilen Gemlik Gübre’nin durumu soruldu.

Gemlik Gübrenin kullandığı su miktarı hakkında ki soruya cevap veren DSİ Bursa İşletme ve Bakım Şube Müdürü Yüksek Mühendis Betül Gökçe, işletmenin yıllık 10 Milyon metreküp su kullanma hakkı olmasına rağmen, geçtiğimiz yıl 4 milyon metreküp su kullandığını söyledi.

İZNİK GÖLÜ’NDE YAŞANAN ÇEKİLME SONRASINDA SÜREKLİ GÜNDEME GELEN İZNİK GÖLÜ’NDEN GEMLİK GÜBRE FABRİKASINA ÇEKİLEN SUYA DEVLET SU İŞLERİ KISITLAMA GETİRDİ. (İHA/BURSA-İHA)
İznik Gölü’nde yaşanan çekilme sonrasında sürekli gündeme gelen İznik Gölü’nden Gemlik Gübre fabrikasına çekilen suya Devlet Su İşleri Kısıtlama getirdi.