Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Gölyaka Muhtarından zincir markete kart tepkisi! Çok sayıda kişinin alışveriş kartları boş çıktı…

Zincir marketlerde satışı yapılan alışveriş kartlarından bazılarının kasada boş çıkması hem hayırsever vatandaşları hemde kartları kullanan ihtiyaç sahibi  aileleri mağdur ediyor. Son olarak Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yaşanan olayda bir mahalle muhtarının yardım için aldığı 6 alışveriş kartı kasada boş çıktı.  Aynı sorunu yaşayan farklı vatandaşlar ise ortak paylaşım sitelerinde şikayetlerini paylaşıyor.

Zincir marketlerde satışı yapılan

Türkiye’de bazı marketler son yıllarda alışveriş kart uygulamasını başlatmıştı. Özellikle Ramazan aylarında hayırsever vatandaşlar tarafından yoğun talep gören alışveriş kartları marketlerden satın alınıp, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor. Aileler ise o kartın geçtiği markete gidip  alışveriş yapıyor.

Bu uygulama son zamanlarda  hayırseverler tarafından en çok tercih edilen çalışmalardan biri olurken, beraberinde gelen sorunları da gündem olmaya devam ediyor.

Haber merkezimize ulaşan  Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Gölyaka mahalle Muhtarı İsmail Şahin, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmak için A 101 marketinden aldığı 26 adet alışveriş kartından 6 tanesinin içinin boş çıktığını söyleyip hem aileye karşı mağdur olduğunu hemde markete tepkili olduğu gerekçesi ile markete tepki gösterdi.

Gölyaka Muhtarı İsmail Şahin ”  ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmak için A 101’den 26 adet alışveriş kartı aldım ve hepsini dağıttım, ancak dağıttığım 6 kişi kartların kasada boş çıktığı şikayeti ile beni geri aradı ve bazılarıda cebinde yeterli para olmadığı için ürünleri geri bırakmak zorunda kaldığını söyledi, bunu hemen kartları aldığım markete giderek söyledim, ama sistemsel bir hata var  sistemde değişim var, genel merkeze ileticez gibi saçma sapan cevaplar aldık, duydum ki bu sorun başka yerlerde de oluyormuş, vatandaşlarımıza çağrı yapıyorum dağıtmak için marketlerden hediye kart alırsanız, önce kontrol edin sonra dağıtın, insanlar ellerinde ürünler ile kasada mağdur kalmış mübarek ramazan ayında ayıptır” diyerek A 101 marketine tepki gösterdi.