Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

İYİ Parti adayı İsmail Kaya ” Spor tesisleri İYİ belediyecilik ile kalkınacak”

İYİ Partinin Orhangazi belediye başkan adayı İsmail Kaya, geçtiğimiz gün gittiği Yeniköy mahallesinde bulunan ve uzun süredir kullanılmayan spor tesislerinin ilçe sporuna kazandırılması için çalışmalarının olacağını söyleyip, tesislerde yarım bırakılan çalışmalar için Orhangazi belediyesine eleştiride bulundu.

İYİ Partinin Orhangazi belediye

İsmail Kaya yaptığı açıklamada ; 

AKP’li Orhangazi ve Bursa belediyelerinin büyük şaşa ile açtıkları Yeniköy Sahası bugün resmen çürümeye terk edildi. Yeniköy Sahasında yaptığımız incelemeler ne yazık ki 2017 yılında açıldı diye yarım sahanın bugün çürümeye terk edildiğini görüyoruz.

Ne yazık ki büyük şovla açılışı yapılan Yeniköy Sahası AKP’lilerin ifadesi ile yaklaşık 1,2 milyon TL’ye mal olduğu açıklanmıştı. Ne yazık ki 7 yıldır milli servet gözlerinin içine baka baka çürümeye terk edilmiştir. Bu acımasızlık ve vurdumduymazlık ile Bekir Aydın var olanları koruyamamış dünyanın en pahalı penaltısı sahip çıkılmayıp bir tek antrenmanın yapılmayıp tek bir maçın oynanmadığı Yeniköy Sahasında atılmıştır.


Orhangazi’de takımların gerek antrenman gerekse resmi maçlarını oynadığı göl spor tesislerinin ve ilçe stadının durumu ortada olup bizlerde şahit olduk ki 4 takım aynı anda antrenman yapmaya mecbur kalmaktadır.

Yeniköy mahallesindeki spor tesislerinde çalışmalar yarım bırakılırken, tesislerin korunaksız bir şekilde bırakılması sonucu saha içinde bulunan suni çim sahası, yedek kulübesi, aydınlatma sistemleri ve tribünleri ne yazık ki şuan yok olmak üzere ve milli servet çöpe atılmaktadır. Sahanın suni çim özelliği kaybolmuş ve artık doğal bir sera gibi otlar bitmiştir.


7 yıl önce açılışı yapılıp, bir soyunma odaları tamamlanmadığı Orhangazi’de şimdi de çıkmış büyük köyün muhtarı Bakanlık imkanları ile yapılan tesislere sahip çıkarak “Biz yaptık” diyerek beyanatlar veriyor. Sorarlar adama 7 yıldır çürümeye terk edilen Yeniköy Sahasını, soyunma odaları sağlıksız olan İlçe stadını, göl stadını ve Meslek Lisesi yanın da ki sahayı hiç mi görmedin Bekir Aydın?


Sen bakanlığın yaptıklarını “25 Tesis yaptık” yalanı ile gün kotarmayı bırak var olanlara sahip çıkıp korusan yeterdi. İşin gücün yıkıp yok etmek olması spor tesislerinin içler acısı durumu ile de ortaya çıkmıştır. Tek bildiğin şey amatör spor kulüplerinin hesaplarına bloke koyup icra getirmek ve bir otobüs dahi ayarlamaktan acil olup kız voleybol takımının kapanmasına sebep olmaktır

Bekir Aydın deyince Orhangazi’de akıllara gelen tek şey kendi ifadenle; “Sizlere kan ve gözyaşından başka bir şey vaat etmiyorum” sözlerin olmuştur.
Bekir Aydın deyince Orhangazi’de akıllara gelen tek şey;

Var olana bile sahip çıkamayan, Yıkıp yok eden bir zihniyettir.
İYİ Parti olarak biz diyoruz ki;

İşte bu yüzden dolayı artık Orhangazi’mizin ve sizlerin bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü olmadığını düşünüyoruz.

Denenmişe de, kaybetmişe de “HAYIR” demek ve yaşanılabilir bir ORHANGAZİ için İYİ Belediyecilik ve İYİ Kadrolar vardır.” dedi.