Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

İYİ Parti adayı İsmail Kaya ziyaret ettiği Yeniköy’den destek istedi

İYİ Partinin Orhangazi belediye başkan adayı İsmail Kaya önceki gün ilçeye bağlı en büyük dış mahalle olan Yeniköy’e giderek mahalle halkından destek istedi. Kaya’ya Yeniköy ziyaretinde İYİ Parti Bursa milletvekili Hasan Toktaş eşlik etti. İsmail Kaya burada yaptığı konuşmada ” Hayallerimiz ile değil projelerimizle geliyoruz” dedi.

İYİ Partinin Orhangazi belediye

Mahalle ziyaretinde Yeniköylü gençler tarafından meşaleler ve Yeniköyspor atkısı takılarak karşılanan İsmail Kaya, tek tek tüm kahvehaneleri gezerek Yeniköylülerle hasbıhal etti. Listesinde Yeniköylü Belediye Meclis üyesi olarak üç isme yer veren tek isim olarak dikkat çeken İsmail Kaya, Yeniköy’de birçok sorunun var olduğuna değinerek ”kapanan Yeniköy Beldesinin tüm varlıkları Bekir Aydın tarafından haraç mezat satıldı” dedi.

Yeniköy sakinlerine hitaben konuşma yapan İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş’ın hedefinde Orhangazi’yi yaşanmaz bir kent hale getiren AKP’li Bekir Aydın ve satılan Orhangazi arsaları vardı. Toktaş, konuşmasında; “Orhangazililer 2019’da Bekir Aydın’ı 5 yıl tatile yollasa idi inanın ilçeye daha büyük hizmet yapılmış olurdu. Bütünşehir diyerek Yeniköy’ü mahalleye çevirenler sizlerin atadan kalma yerlerinizi peşpeş çekercesine üç paraya sattılar” dedi.

KAYA: “SEÇİMDEN SEÇİME MEYDANLARDA DEĞİLİZ”

Yeniköylülere hitap eden İYİ Parti Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Kaya, Orhangazi’mizin dağ gibi sorunlarının farkındayız ve hayal ürünü yapılmayacak projelerle değil, insan hayatına dokunacak gerçek projelerle sizlerin huzurundayız. Orhangazi’yi çok iyi biliyoruz ve seçimden seçime sahalarda değiliz. Belediyeden meydana 5 adım, birinin dükkanından 10 adım, diğerinin iş yerinden 20 adım olan Orhangazi Cumhuriyet Alanında dahi inemeyenler bugün kimseye siyaset dersi de veremez, Orhangazi’ye vaat edeceği bir şeyde olamaz. Sorunlarını ve çözümlerini biliyoruz. Belediyenin daha verimli çalışabilmesi için teknik bir göze, bilen bir akla ihtiyacı var. Orhangazi’de sorunların çözümü için benim ve ekibimin yeterli tecrübesi var. Vatandaşımızı güler yüzlü, hizmet odaklı yönetim anlayışımızla buluşturacağız. Orhangazi iyi olacak. Bu seçimi İYİ’ler kazanacak. Ülke ne AKP ne CHP’ye ne de bölenlere mecbur değil. Yenisini ve eksikleri gidermek yerine var olanları yok edenlerin, 5 yıl halkın derdi ile dertlenmeyip, yenilen pehlivan misali seçimden seçime Orhangazililerin huzuruna çıkanların Orhangazi’ye verecek bir şeyi yoktur ve bunu Orhangazi halkı görmektedir. Artık bu anlayışın değişmesi lazım. Tazelenmeye, yenilenmeye ihtiyacımız var. Bizler bu ülkenin İYİ’leri olarak sözümüz var, Orhangazi’miz İYİ olacak” dedi.

KAYA: “YENİKÖY’DE SATMADIK YER BIRAKMADINIZ”

Yeniköy Mahallesinde Neşet Çağlayan’dan başlayan ve muavin olarak direksiyonun başına getirdikleri Bekir Aydın’la satışların tüm hızı ile devam ettiğini söyleyen İsmail Kaya; “Üniversite dediniz. Öğrencilerimiz için Çallık Mevkiinde yurt yeri olarak ayrılan yeri imar değişikliği ile sattınız. Verdiğiniz izinlerle Yeniköy’de delip deştirmediğiniz dağ kalmadı ve su kaynakları yön değiştirerek büyük su sıkıntılarına nende oldunuz. Suyu ile anılan Yeniköy’de tankerlerle su dağıtımı senin yüzünden oldu Bekir Aydın” dedi.

“HAYALLE DEĞİL, PROJELEİRMİZLE GELİYORUZ”

İsmail Kaya, vatandaşla esnafın dile getirdiği sorun ve sıkıntıları dinleyerek çözüm odaklı İYİ belediyecilik anlayışını vurguladı. Yerel yönetim ve mahalli idareler konusunda sorunları çok iyi bildiklerini ve uzman kadrosu ile sorunların çözümünün İYİ Belediyecilikte olduğunu vurgulayan İsmail Kaya, “İlk günden beri Orhangazi’nin derdi ile dertlenen ve muhalefet partisi ilçe başkanı iken bile Orhangazi’de birçok sorunu ekibi ile çözmüş bir başkan adayı olarak, en fazla çalışan, en çok hizmet getiren, en çok makul ve mantıklı proje üreten ve en iyi şehri inşa edecek belediye başkanı olmayı hedefliyoruz. Toplumun tüm kesimlerinin katkısının olacağı bir belediyeciliği anlayışını hayata geçirmeye hazırız” ifadelerini kullandı.
Yeniköylülerin büyük ilgisi altında konuşmasına devam eden İsmail Kaya, seçimi kazanması halinde hayata geçirmek istediği projeleri açıkladı. 9 ana başlıkta 13 çalışma görseli ile projelerini sunan Kaya, bu projeler ile Orhangazi’nin fiziki şartlarından sosyal yatırımlara kadar eksik görülen her kesime her alan dokunmayı amaçladığını ifade ederek; “Bekir Aydın deyince Orhangazi’de akıllara gelen tek şey kendi ifadenle; “Sizlere kan ve gözyaşından başka bir şey vaat etmiyorum” sözlerin olmuştur. Bekir Aydın deyince Orhangazi’de akıllara gelen tek şey;
Var olana bile sahip çıkamayan, Yıkıp yok eden bir zihniyettir.

15 yıllık meclis üyeliği ve son dönem başkanvekilliği yaptıktan sonra sizlerin helal oylarıyla seçilen Bekir Aydın’ın ilk cümlesi “BU KADAR BORÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM” oldu. Oysaki yüzlerce vaat ile kıymetli hemşerilerimizden yetki almışlardı.

İYİ Parti olarak biz diyoruz ki; İşte bu yüzden dolayı artık Orhangazi’mizin ve sizlerin bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü olmadığını düşünüyoruz. Denenmişe de, kaybetmişe de “HAYIR” demek ve yaşanılabilir bir ORHANGAZİ için İYİ Belediyecilik ve İYİ Kadrolar vardır.