Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

İYİ Parti Belediye başkan Adayı İsmail Kaya Yeniköy ‘de İlgiyle Karşılandı

İYİ Parti Orhangazi Belediye Başkan Adayı İsmail kaya, seçim çalışmaları kapsamında Yeniköy Mahallesini ziyaret etti. Mahalle ziyaretinde Yeniköylü gençler tarafından meşaleler ve Yeniköyspor atkısı takılarak karşılanan İsmail Kaya, tek tek tüm kahvehaneleri gezerek Yeniköylülerle hasbıhal etti. Listesinde Yeniköylü Belediye Meclis üyesi olarak üç isme yer veren tek isim olarak dikkat çeken İsmail Kaya, Yeniköy’de birçok sorunun var olduğuna değinerek kapanan Yeniköy Beldesinin tüm varlıklarının Bekir Aydın tarafından haraç mezat satıldığına işaret etti.

İYİ Parti Orhangazi Belediye

Kendi kendine yeten bir Yeniköy’den tüm mal varlıkları peşkeş çekilir gibi bir Yeniköy meydana geldiğine değinen İsmail Kaya; “İYİ Belediyecilikle satılan tüm yerleri tekrar Orhangazi’ye kazandıracağız. Yeniköy gibi tüm mahallerimiz hak ettiği hizmeti alacaklardır. Yeniköy’ü taş ocakları belasından kurtarıp gençlerimizle birlikte yeniden Yeniköy diyeceğiz” dedi.

KAYA: “YENİKÖY’DE SATMADIK YER BIRAKMADINIZ”

Yeniköy Mahallesinde Neşet Çağlayan’dan başlayan ve muavin olarak direksiyonun başına getirdikleri Bekir Aydın’la satışların tüm hızı ile devam ettiğini söyleyen İsmail Kaya; “Üniversite dediniz. Öğrencilerimiz için Çallık Mevkiinde yurt yeri olarak ayrılan yeri imar değişikliği ile sattınız. Verdiğiniz izinlerle Yeniköy’de delip deştirmediğiniz dağ kalmadı ve su kaynakları yön değiştirerek büyük su sıkıntılarına nende oldunuz. Suyu ile anılan Yeniköy’de tankerlerle su dağıtımı senin yüzünden oldu Bekir Aydın” dedi.

MEMLEKET İŞİ DEDİNİZ, YANDAŞ İŞİNE ÇEVİRDİNİZ

İsmail kaya açıklamasında; “Yeniköy’de hemşerilerimizin atadan-dededen kalan kamu arazilerini imar değişiklikleri yaparak, ticari alanlara çevirerek yandaşlara adeta peşkeş çeken sensin büyük köyün Muhtarı Bekir Aydın. Memleket işi, gönül işi diyerek gönülleri karıştırıp yandaş işine çevirerek Yeniköy’de sata sata ihanete devam ettiniz” dedi.

İYİ BELEDİYECİLİK GELİYOR

İYİ Parti Orhangazi Belediye Başkan adayı İsmail Kaya, “İYİ Parti Orhangazi İlçe Başkanlığı görev sürem boyunca Orhangazi’yi sokak sokak gezdik. Şimdi, Orhangazililerin Belediye Başkan adayı olarak kırsal mahallelerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Orhangazi gelirli alınan ancak Büyükşehir tarafından yıllardır dışlanmış, hizmet götürülmemiş bir bölge. Sizlere söz veriyorum, desteklerinizle Orhangazi Belediye Başkanı olarak seçildiğimizde hizmet götürmediğimiz hiçbir mahallemiz kalmayacak. Yıllarca göz ardı edilen bütün mahallelerimizi hizmet odağı yapacağız” ifadelerini kullandı.