Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

İYİ Parti lideri Meral Akşener Orhangazi’de

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener seçim çalışmaları kapsamında geldiği Bursa’nın Orhangazi ilçesinde vatandaşlar ile buluştu. Cumhuriyet alanında toplanan kalabalığa seslenen Akşener, yerel seçimlerde Bursa büyükşehir adayı Selçuk Türkooğlu ve Orhangazi adayı İsmail Kaya için destek istedi. Meral Akşener Orhangazi ziyaretinin ardından Gemlik’te de esnaf ziyareti yapacak ve sonrasında ise partisinin Bursa il başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılacak.

İYİ Parti Genel başkanı

31 Mart yerel seçimlerine kendi adayları ile girme kararı alan İYİ Partinin genel başkanı Meral Akşener, bir dizi programlara katılmak ve ilçeleri ziyaret etmek için Bursa’ya geldi.

Bursa ziyaretine ilk olarak Orhangazi ilçesinden başlayan Akşener otobüsü ile ilk olarak şehir turu attı ve ardından Cumhuriyet alanında kendisini bekleyen kalabalığa seslendi.

Burada yaptığı konuşmada özellikle ekonomi üzerinden hükümeti eleştiren Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek emekliler yeni bir çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

Meral Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle ; 

Herkesin derdi olmaya çalıştım 

Ben her seçim öncesi ilçelerimizi ziyaret ediyorum, köylüyü dinliyorum, esnafı dinliyorum, çiftçiyi dinliyorum, gençleri,emeklileri dinliyorum, hakkı yenmiş öğretmenlerimizi dinledim, hepsi için meclise önerge sundum ve bunu yaparak gerçek anlamda muhalif olmanın ne demek olduğunu cümle aleme gösterdim.

Bizler sizin avukatlığınızı yapıyoruz

Bizim için seçmen veli nimettir, ama seçmen uzun zamandır veli nimet olmaktan çıktı, şimdi bugün seçim öncesi sizin bana verdiğiniz görev önemli bir görev dediniz ki bizim avukatımız olacaksın,  yani muhalefet demek bunu gerektirmez mi, 2023 genel seçimde de aynısı oldu ve biz yine emrinize amadeyiz. Şimdi yerel seçim var, adaylarımızı hepiniz tanıyorsunuz, bu insanlar seçim öncesinde sizlerin avukatlığını yaptı, bugün itibariyle seçimlere 16 gün kaldı.

Erdoğan’a sesleniyorum

Buradan Erdoğan’a sesleniyorum, atılması gereken 3  adım var onlarda atanamayan öğretmenler, gençler ve emeklileri konuştum çünkü başka bişey konuşmuyorum yapılması gerekenler bunlar, şimdi atılması gereken bir adım meklilerimize bayramda 7 bin TL ikramiye vermektir, 2. bütün emeklilere 11 bin Lira seyyanen zam vermektir, 3. en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması gerektiğidir. Sayın Erdoğan’a hodri meydan, 31 marta kadar bu işi yap oylar senin olsun” dedi.

Daha sonra Orhangazi ilçesinde bir dizi esnaf ziyareti yapan İYİ Parti genel başkanı Akşener, 31 Mart yerel seçimlerinde partisi ve adayları adına destek istedi.

Meral Akşener Orhangazi ziyaretinin ardından Gemlik’te de vatandaşlar ile buluşacak, ardından ise İYİ Parti Bursa il başkanlığının düzenleyeceği iftara katılacak.