Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İyi Parti Orhangazi İlçe Teşkilatında Kongre Süreci Başlıyor

İyi parti Orhangazi ilçe

İyi parti Orhangazi ilçe teşkilatı tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada 3 ocak 2020 tarihi itibariyle listelerin asılması ile birlikte kongre sürecinin başlıyacağı bildirildi.

Parti teşkilatı tarafından yapılan yazılı açıklamada :

İYİ Partimizin çok kıymetli üyeleri ve kıymetli hemşerilerimiz kongreler kapsamında, Orhangazi’ye bağlı 31 mahalleyi temsil edecek 400 delege seçilecektir. Orhangazi’de Partimize kayıtlı her üyemiz, özgür iradesini kullanarak, delege olabilmek için müracaat edebilecektir.

İlçemizde İYİ Partiye karşı büyük bir teveccüh vardır. Değerli hemşerilerimizin bu anlamlı desteği Orhangazi İlçe Başkanlığını seçmen üye sayısı oranlamasında Bursa’da birinciliğe , Türkiye genelinde de üst sıralara taşımıştır. Bu teveccüh her geçen gün artmakta ve bizleri memnun etmektedir. Partimize gönül veren ve destekleyen hemşerilerimiz gücümüze güç katmaktadır.

Bu kapsamda İYİ Parti Orhangazi İlçe yönetim kurulu olarak ilçe delege seçimleri yapılması kararı alınmıştır. Alınan karar çerçevesinde hazırlanan üye listemiz 03.01.2020 tarihi itibari ile ilçe başkanlığımız binasında askıya çıkarılacaktır. Söz konusu listelere askı süresinin ilk 7 günü itiraz edilebilir.

İlçe delege seçimleri 19.01.2020 tarihinde 13:00 – 18:00 saatleri arasında Camikebir mah. İbrahim Önal cad. No: 28 adresinde bulunan ilçe Başkanlığımızda yapılacaktır.

İlçe delegeliğine aday olmak isteyen üyelerimizin “İYİ Parti Delege Yönetmeliğine” uygun olarak 03.01.2020 tarihi 08:00 ile 19.01.2020 tarihi 10:30 arasında bizzat başvuru yapması gerekmektedir. Bu tarihler dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Daha güçlü ve katılımcı olunması maksadıyla her mahalleyi temsil edecek delege seçimleri, İYİ Parti Tüzüğüne uygun olarak yapılacaktır. Delege seçimlerinde hukuk, özgür irade ve demokrasi ön planda olacaktır. Delege seçimleri neticesinde, İYİ Parti Orhangazi’de kurumsal kimliğini daha da güçlendirecektir.

Delege seçimlerinin demokrasi şöleni halinde geçeceğine inanıyor ve üyelerimizi yapılacak olan delege seçimlerine özgürce oy kullanmaya davet ediyoruz. denildi.