Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İyi Parti Orhangazi’den Yardım Seferberliğine Destek Geldi

İyi Parti Orhangazi ilçe

İyi Parti Orhangazi ilçe başkanlığı ramazan öncesi Orhangazi’de ihtiyaç sahibi ailelere erzak desteğinde bulundu.Ayrıca İlçe başkanı İsmail Kaya bu yardımlara öncülük eden Orhangazi’deki stk taraftlar grupları ve derneklerede teşekkür etti.

 

İsmail Kaya yaptığı açıklamada :

Değerli Hemşehrilerimiz,

Hayatımıza sayısız güzellikler katan rahmet, bereket, bağışlanma, arınma ve huzur mevsimi Ramazan ayına kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Ramazan ayı; barış, kardeşlik ve esenlik rüzgârlarının dalga dalga yayıldığı manevi bir atmosfer ve Yüce Allah’ın bizlere lütfettiği büyük bir nimettir.
Büyük bir heyecanla kavuşmayı beklediğimiz on bir ayın sultanını karşıladığımız bugünlerde Müslümanlar olarak mahzun ve kederliyiz. Maalesef koronavirüs salgını sebebiyle bu kutlu misafiri bu yıl sadece evlerimizde ağırlayacağız. Sahurun bereketini, iftarın sevincini, teravihin coşkusunu, mukabelenin huzurunu ve Ramazan’ı anlamlı ve unutulmaz kılan birçok eşsiz güzelliği bu yıl evlerimizi ibadet ve dua mekanı olarak hissedip yaşayacağız.
Bütün dünyayı etkisi altına alan, ülkemizde de zor günler yaşamamıza sebep olan koronavirüs ekonomik hayatımızıda oldukça etkiledi ve etkileri giderek artacağı malumdur.

Yaşadıklarımız göstermektedir ki hazırlıksız yakalandık, hükümetin açıkladığı yetersiz ekonomik paketler, yerine getiremediği vaatler, leyleklerden bekler olduğumuz maskeler, bir aydan fazladır çalışamayan berber, kahvehaneci, lokantacı gibi birçok esnafımız, yevmiye ile çalışan kardeşlerimiz, işi olmasına rağmen yarım maaş almak zorunda kalan emekçilerimiz bir ve beraber olduğumuzu görmek ister.

DAHA ÇOK İYİLİK, DAHA ÇOK BİRLİK BERABERLİK

Özellikle bu Mübarek ayda Dinimizin bize emrettiği ve tarihten bugüne Türk Miletinin yaşattığı en güzel ahlak değerlerinden olan yardımlaşma kültürümüz daha anlamlı hale gelmiştir. Özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve bireysel olarak kıymetli hemşehrilerimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım eli uzatarak, sıkıntıları bir nebze dindirebilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir.
Bu kapsamda Çakırlıspor, Fenerbahçeliler Derneği, Ultraaslan grubu, Orhangazi Kartalları, Muradiye Mahallesi gençleri, Devlet hastanesi sağlık çalışanları ve Orhangazi Ülkü Ocakları başta olmak üzere gücü yettikçe çevresine iyilik saçan tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz.

Biz de İyi Parti Orhangazi ilçe başkanlığı olarak yönetim kurulu üyelerimizin katkılarıyla 170 koli iyiliği hemşerilerimize ulaştırdık. İlçe teşkilatlarımızda görevli yöneticilerimiz yaptıkları bu iyiliklerle milli dayanışmaya katkı sağlamış ve toplumdaki yardımlaşma kültürüne örnek olacak bir tavır sergilemişlerdir.

Önümüzdeki günlerde ekonomik açıdan çok daha sıkıntılı günler yaşayacağımızı da hesaba katarak, bu yardımlaşma kültürünün çoğalarak artmasını, kimsenin komşusu aç iken tok yatmaması gerektiğini ve bu olağanüstü günlerin siyasete alet edilmeden birlik ve beraberlik içinde atlatılmasının en büyük arzumuz olduğunu değerli kamuoyuna bir kez daha hatırlatır, Bu duygu ve düşüncelerle, tekrar gelişiyle gönüllerimizi aydınlatan rahmet ve bereket iklimi Ramazan ayının; kalplerimize huzur, hanelerimize bereket, ailemize, ülkemize ve İslâm âlemine hayırlar getirerek yeryüzünün selamet, bütün insanlığın huzuru ve iyiliğine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederiz… ifadelerini kullandı.

ResimLink - Resim Yükle