Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İznik ve Yenişehir’de Tarım arazilerini dolu vurdu!

Bursa’nın İznik ilçesinde bugün bir anda etkili olan dolu yağışı tarım arazilerine büyük zarar verdi. Özellikle bölgede üretimi yapılan yaban mersini arazilerine yağan dolu ürünlerde verim kaybına neden olurken, ziraat odası hasar tespit çalışmaları başlattı. Yenişehir’de ise yaklaşık 600 dönüm arazi dolu yağışından etkilendi.

Bursa'nın İznik ilçesinde bugün

Bursa’da son günlerde etkili olan sıcak havalar, İznik ilçesinde bugün yerini sağanak ve ardından dolu yağışına bıraktı.

İlçeye bağlı kırsal Candarlı mahallesinde bir anda bastıran ve bir süre devam eden dolu yağışı nedeniyle başta yaban mersini olmak üzere bir çok tarım ürünü zarar gördü.

Yaşanan olay üzerine bölgeye giden İznik ziraat odası yetkilileri dokudan etkilenen tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları başlattı.

İznik ziraat odası başkanı Vedat Çakar yaptığı açıklamada, “bugün yağan doludan dolayı hasar tespit için sağdaydık. Zarar tüm çiftçilerimize geçmiş olsun” dedi.

Yenişehir’de 600 dönüm arazi etkilendi 

Yenişehir ilçesine bağlı Terziler, Köprühisar ve Çelebi mahallelerinde ekili olan Mısır, fasulye, biber tarlaları uzun süre devam eden dolu yağışı nedeniyle zarar gördü.

Alınan bilgilere göre sadece Yenişehir ilçesinde yaklaşık 600 dönüm ekili tarım arazisi dolu yağışından etkilendi.