Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meteoroloji’den Bursa için sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji’nin Bursa için hazırladığı

Meteoroloji’nin Bursa için hazırladığı 5 günlük yeni tahmin raporuna göre sıcaklığın düştüğü şehir genelinde bölgesel olarak görülen sağanak yağış geçişleriyle ilgili saat ve gün verilerek uyarı geldi.

Meteoroloji Bursa için 9 Ağustos 2023 Çarşamba günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde sabah saatlerinden itibaren çok bulutlu bir gökyüzü şehre hakim olurken gün içerisinde bölgesel olarak yağış geçişleri görülüyor. Termometreler en yüksek 30 dereceye kadar yükselirken yağış geçişleri yarın da yüzünü göstermeye devam edecek.

Haftanın üçüncü iş gününe 21 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde çok bulutlu bir gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı ise 24 derece seviyelerinde.

Öğle saatlerinde de çok bulutlu ve bölgesel hafif yağışla birlikte hava sıcaklığı 28 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Öğle saatleri sonrası 30 derece seviyelerinde ölçülen termometrelerin yanı sıra çok bulutlu ve bölgesel hafif yağış geçişleri yer yer yüzün göstermeye devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru termometreler 29 derece olarak ölçülürken parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde parçalı bulutlu bir gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 26 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gece saatlerinde de termometreler 23 derece seviyelerinde.

YAĞIŞ GEÇİŞLERİ YARIN DA SÜRECEK

Meteoroloji tarafından 5 günlük hava tahmin raporuna göre Bursa genelinde termometreler düşüşünü sürdürürken yağış geçişlerinin bugün ve yarın yüzünü yer yer göstereceği bildirildi.

Haftanın dördüncü iş gününde (YARIN) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 19 derece seviyelerinde seyredecek. Gün içerisinde sıcaklık 29 derece seviyelerine kadar tırmanırken yer yer etkili olan sağanak yağış geçişleriyle birlikte sıcaklık 30 derece seviyesi altındaki seyrini sürdürüyor.

Haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 19 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle termometreler ise 29 derece seviyelerine kadar geriliyor.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) sabah saatlerinde 16 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra gün içerisinde en yüksek 32 derece olarak ölçülen sıcaklıkla birlikte parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü şehre hakim oluyor.

Hafta sonunun son gününde ise (PAZAR) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde termometreler 18 derece olarak ölçülürken gün içerisinde çok bulutlu ve sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler 30 derecelere kadar düşüyor.