Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meteorolojiden Marmara’ya fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM),

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde hafta sonunda kuvvetli rüzgar ve fırtına olacağını duyurdu.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yurdun Kuzey, iç ve doğu kesimlerinde hafta sonunda kuvvetli rüzgar ve fırtına olacağını duyurdu.

MGM’den yapılan açıklamaya göre; Rüzgarın; yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere, zamanla MarmaraEgeBatı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu‘nun kuzeyinde kuvvetli ve yer yer firtina (40-70 km/saat), Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli fırtına (80 km/saat), 26.11.2023 (Pazar) günü etkisini artırarak kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) ve yer yer tam firtina (100 km/saat ve üzeri) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Genel olarak güney yönlerden, Pazar günü sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzeyi, zamanla Karadeniz kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatıdan esmesi beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınanın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.