Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-Ramazan-Bayram-2024-160x600
thumbnail-Cargill-Ramazan-Bayram-2024-160x600

Mücahit Hatipoğlu Çakırlı ve Üreğil’den seslendi! ’Zeytini Dünyaya Tanıtacak Projelerimiz Var’

31 Mart yerel seçimlerinde Orhangazi’de Demokrat partisi ile Saadet partisinin ortak adayı Mücahit Hatipoğlu seçim çalışmaları kapsamında sürdürdüğü mahalle ziyaretlerine Çakırlı ve Üreğil mahallelerinde devam etti. Her iki mahallede de halkın yakından ilgisi ile karşılanan Hatipoğlu, konuşmasında özellikle zeytin üreticilerinin sorunlarına değinerek yeni müjdeler verdi. ”Zeytini Orhangazi adı altında sadece Türkiye değil Dünya’ya tanıtacak projelerimiz var” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde

Orhangazi ittifakının belediye başkan adayı Mücahit Hatipoğlu seçim çalışmaları kapsamında Üreğil ve Çakırlı mahallesinde vatandaşlar ile bir araya geldi. Mahalle girişlerinde meşaleler ile karşılanan Hatipoğlu’na vatandaşların gösterdiği ilgi dikkat çekerken,  her iki mahalle de kendisini dinleyen vatandaşlara hitap eden Hatipoğlu,  ilçenin en büyük tarımsal geçim kaynağı olan zeytin için üreticiyi ayağa kaldıracak  önemli çalışmalarının olacağının altını çizdi.

Mücahit Hatipoğlu’nun Çakırlı ve Üreğil mahallesinde yaptığı konuşmalardan satır başları ise şöyle ; 

Zeytin üretimini ve üreticiyi ayağa kaldıracağız

Ülkemizin önemli tarımsal ürünlerinden biri olan ve yüksek verim konusunda Orhangazi ve çevresinde en iyisinin yetiştirildiği Zeytinimiz malesef artık hakettiği değeri görmüyor, yüksek üretim maliyetleri ve  hasat zamanı çekilen çile  üreticiyi memnun edecek durumdan çıktı.

Dünya’da ciddi anlamda gıda krizi yaşanıyorken,  bunun zeytin için  bir fırsata çevirelememesi yöneticilerin iş bilmezliğinden başka bir şey değil, oysa yapılacak olan doğru planlamalar ve pazarlama yöntemleri ve Marmarabirlik gibi ülkenin en büyük zeytin satış kooperatifi ile işbirliği içerisinde olarak sizlerin atadan toruna geçim kaynağı olarak miras bıraktığınız zeytinin hakettiği değeri bulması zor değil, işte biz bunu yapacağız, zeytin ile ilgili çok önemli projelerimiz var.

Coşkulu zeytin festivallerine geri döneceğiz

Yarım asırdır yapılan zeytin bayramlarımız, festivallerimiz artık işte bu iş bilmezlik yüzünden yapılamayacak  bir duruma geldi, bu bile size verilen değeri ortaya çıkarıyor, ama biz yeniden festivallerimizi ayağa kaldıracağız hatta hasat öncesi zeytin fiyatlarını Orhangazi Cumhuriyet alanında yapacağımız festivallerde biz açıklayacağız, zeytin fiyatlarının belirlenmesinde oluşturacağımız komisyonlarda üreticilerimizden temsilcilerimizin olmasını sağlayacağız, ilçe tarım müdürlüğümüz , ziraat odamız ile ortak hareket edip, zeytinimizi  Orhangazi adı altında en iyi şekilde üreteceğiz, sadece Türkiye değil Dünya’ya en iyi şartlarda pazarlanmasını hep birlikte sağlayacağız.

Köylerimiz hakettiği değeri bulacak

Yaptığımız çalışmalarda köylerimizden şehirlere yaşanan göcün ciddi boyutlarına ulaştığını gördük , bunu engellemek ve şehirlerden tam tersine köylerimize göçü sağlamak adına  projelerimiz var, köylerimizin en büyük sorunları arasında olan imar sorunlarını çözerek halkımızın kendi arazisine ev yapmasını ve burada yaşaması için gerekli tüm şartların sağlanması için bu projelerimizi hızlı bir şekilde hayata geçirilmesini sağlayacağız, Orhangazi’nin köylerinin bu güce sahip olduğunu halkımıza hatırlatacağız ve hep birlikte ortak akılla yaşanabilir bir Orhangazi inşa edeceğiz, yeterki bizlere güvenin, beni en iyi şekilde ağırladığınız için her birinize tek tek teşekkür ediyorum” dedi.