Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Necati Güneş’ten 23 Nisan Mesajı

Bağımsızlığımızın sembolü 100 yaşında.

Bağımsızlığımızın sembolü 100 yaşında. Kutlu olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisi 100 yıl önce muazzam ve muhterem bir iradenin mahsulü olarak Ankara’nın Ulus Semtinde tek katlı taş binada dualarla ve büyük umutlarla açılmıştı. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi aynı inanç ve kararlılıkla Orhangazi halkımız başta olmak üzere tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyorum.
Salgın hastalık nedeni ile bu yıl bu büyük bayramı evlerimizde kutluyoruz. Tüm Orhangazi halkını evlerimizi Türk bayraklarımızla donatmaya ve 23 Nisan akşamı saat 21.00’de balkon ve camlarımızdan hep birlikte şanlı bayraklarımız elde İstiklal Marşımızı söylemeye davet ediyorum.
19 Mayıs 1919’dan başlayan bağımsızlık yürüyüşünün devamı olan ve egemenliğin yüce Türk Milletine ait olduğunu tüm dünyaya haykırdığımız bu büyük günün 100. yılını kutlamaktan onur duyuyoruz.
Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin tam bağımsız yaşama iradesinden doğmuş, esaret ve ezikliğe meydan okuyan tarihi vakarından bir güneş gibi parlamıştı.
Hiç şüphe yoktur ki, Büyük Millet Meclisi milletimizin tüm haslet, hasret, hatıra, haysiyet ve hedeflerinin bileşkesi, billurlaşmış fikriyatıdır.
Ordular hazırlayıp ordular yöneten, çöken bir imparatorluğun enkazı üzerinde devlet kuran, zalimlere karşı mazlumların sığınak ve sözcüsü olan Büyük Millet Meclisi aynı zamanda kahraman, aynı zamanda Gazi, aynı zamanda milli iradenin tecelli ettiği şeref ve onur mekanıdır.
Hakimiyet kayıtsız şartsız Milletindir” olmakla idari şeklimizin milli iradeye dayandırılması çok anlamlıdır . Biz bu iradenin önemini biliyor ve demokratik hayat nizamına sonuna kadar sahip çıkıyoruz. Bu meclis aynı zamanda maneviyatımızın, milli duruşumuzun en önemli merkezlerinden biridir. Bir Cuma gününde dualarla, marşlarla açılan bu gazi meclis sayesinde egemenlik asıl sahibine geçmiştir.
TBMM gibi kutlu çatı 100.yıl önce beka mücadelesi vermiş ve bu gayretle bağımsız olmuştur. Aynı irade ile bu gün de bekamız için meclisimize olan inancımızı yineliyoruz. Biliyoruz ve tekrarlıyoruz; Türk Milleti birlik ve beraberliğini koruduğu müddetçe yarınlarımız için yeise düşmek, korkmak ve geri adım atmak mümkün değildir. Tarih gelecekte Türk Milletini yine altın harflerle yazmaya devam edecektir.
TBMM gücünü ve yetkisini aziz milletimizden almaktadır. Aynı ruh ve anlayışla meclisimiz nice kuruluş yıllarını coşkuyla kutlayacaktır. Meclisimiz başımızın tacıdır. Savaşlar kazanmış, vatanı kurtarmış gazi meclisimiz övünç kaynağımızdır.
Geçmişimizle haklı olarak övünürken asla hatırdan çıkarmayacağımız gerçeklerimiz ise;
Kahramanlarımızın canları pahasına kurdukları Cumhuriyetten ve milli değerlerden asla taviz verilmeyecek,
Devletimizin üniter yapısı korunacak, Türk Milletinin milli kimliği, şeref, itibar ve birliği muhafaza edilecektir.
Bu anlamlı gün çocuk bayramı olarakta kutlanmaktadır. Bu anlamda geleceğimiz olan çocuklarımızı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.
Ne mutlu Türküm Diyene.