Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

OBAK Yeni Üyeleriyle Afet Eğitim Kampında

Orhangazi Belediyesi Arama Kurtarma

Orhangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi OBAK İki günlük eğitim kampı gerçekleştirdi. Fıstıklı sahili kamp alanında yapılan kampta OBAK ekibi hem eski üyelerin tecrübesini arttıran, hem de yeni üyeleri geliştiren eğitim çalışmaları yaptı.  İki güne yayılan kampta, afet bilinci, stres yönetimi, yangın, haberleşme, İstasyon ve çadır kurumu eğitimi gibi arama kurtarma ve afet durumlarında gerekli olan çok önemli başlıklar teoriyi pratiğe dökme bağlamında OBAK üyeleriyle paylaşıldı. Kampı Belediye Başkanı Bekir Aydın da ziyaret etti.

OBAK Afetlere Her Zaman Hazır

 

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, arama kurtarma ekibimiz OBAK bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her türlü afete karşı hazır olacak, vurgulamalarını yaparak sözlerine “ Orhangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibimiz OBAK her an kendisini yenileyerek, farklı teknolojileri uyum sağlayarak çalışmalarına devam ediyor. OBAK Allah bir daha göstermesin ama Orhangazi’mizde ya da Türkiye’nin herhangi bir yerinde olabilecek afetlerde üst düzey müdahale kapasitesine sahiptir. Cümleleriyle devam etti. Belediye Başkanı Aydın açıklamasına “ İşte bu çerçevede ara vermeden çalışmalarına devam ediyorlar. Bu çalışmalardan birisi de kamp eğitimi oldu. Ben de kampı ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledim. Bütün OBAK ekibine başarılar diliyorum“ İfadeleriyle son verdi.

Yaklaşık 4,5 yıldır hem eğitim, hem de teknik donanım açısından kendisini geliştiren Orhangazi Belediyesi Arama Kurtarma ekibi OBAK 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde aktif görev aldı. Ekip çalışmalar sırasında birçok canın hayata tutunan eli oldu.