Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Orhangazi belediyesinden çocuklara tekne orucu iftarı

Orhangazi Belediye tarafından çocuklara yönelik özel bir iftar programı düzenlendi. Halk arasında “Tekne orucu” olarak bilinen etkinliğe 350 çocuk katıldı. İftar programına, etkinliğe ev sahipliği yapan Orhangazi belediye başkanı Bekir Aydın, Cumhur ittifak partisi ortağı MHP’nin ilçe başkanı Halil Bozoğlu, belediye meclis üyeleri ve çocukların aileleri katıldı.

Orhangazi Belediye tarafından çocuklara

Orhangazi Belediyesi, her yıl Ramazan ayında çocuklara yönelik özel bir iftar programı düzenledi. Geleneksel olarak her  yıl düzenlenen etkinlik, ilçenin sevilen ve geleneksel hale gelen “Tekne orucu” adıyla biliniyor. Programa katılan 350 çocuğun heyecanı yüzlerinden okundu. Minikler iftarlarını birlikte açmanın mutluluğunu yaşadı.

programda Bekir Aydın ve Halil Bozoğlu  programın ardından minik misafirlerine oyuncak hediye etti. Belediye Başkanı Aydın, burada yaptığı açıklamada  “Çocuklarımızı bir araya getirerek bu güzel geleneği sürdürmekten dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

Programa katılan çocuklar ve aileleri, Orhangazi Belediyesi’ne teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin devamından mutlu olacaklarını ifade etti. Belediye ise gelecek yıllarda da çocuklara yönelik benzer etkinlikler düzenleyerek toplumsal dayanışmayı, çocuklara ramazan bilincini aşılamayı ve birlikte yaşama kültürünü desteklemeyi hedefliyor. program çocukların belediye başkanı Bekir Aydın’la fotoğraf Çektirmelerinin ardından sona erdi.