Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi esnaf odası başkanı Turgay Durmuş ; ‘Ramazanda seyyar gıda satışına izin verilmeyecek’

Orhangazi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Turgay Durmuş, Ramazan ayına sayılı günler yaptığı açıklama ile sokaklarda  seyyar olarak satışı yapılan gıdalara karşı hem esnafı hem de vatandaşları uyardı. Gerekli önlemlerin alınması için tüm çalışmaları yaptıklarını söyleyen Durmuş, iftar sofralarınız için yapacağınız alışverişlerde esnafı tercih edin, her Ramazan ayında ortaya çıkan ve merdiven altı üretimi olan seyyar satıcılardan  uzak durun” dedi. 

Orhangazi Esnaf ve Sanatkârlar

Orhangazi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Turgay Durmuş, Ramazan ayında vatandaşların sağlıksız ürünlerden korunmasına ve esnafa karşı haksız kazanç elde eden seyyar satıcılara  yönelik bir açıklama yaptı. Her Ramazan ayında sokaklarda görmeye alışık olduğuz seyyar gıda satıcılarından alışveriş yapılmaması gerektiğini söyleyen Durmuş, ayrıca seyyar satıcıların ilgili kurumlar tarafından denetleneceğini ve kurallara aykırı olanlara  cezai işlem uygulanacağını bildirdi.

Turgay Durmuş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ; 

“Bursa’da gısa satışı yapan gerçek esnaflarımız  tüm tedbirleri alarak Ramazan ayına hazırlandı. Ancak  seyyar şekilde sokaklarda vergi kaydı olmayan esnaf olmayan ya da iştigal konusu farklı olan hijyen eğitimi belgesi olmaksızın gelişi güzel yerlerde konumlanarak  gıda ürünlerini satan seyyarlar ortaya çıkıyor, ürünlerinin nerede üretildiği belli değil, hijyen başta olmak üzere bir çok kurala uymadan satış yapanlar gerçek esnafımıza zarar verirken, halkımızında sağlığı ile oynuyor.

Bazı esnaflar kendi ürünü dışında ürün satıyor 

bunun yanında Ramazan boyunca  işyerlerini kapatan bazı esnaflarımız normalde satmadığı gıda ürünlerini Ramazan ayı boyunca işyeri önünde satmaya devam ediyor, örneğin tavuk döner satışı yapan bir esnaf Ramazanda dükkanını kapatıyor, ama dükkan önünde tatlı satıyor bu doğru değil , Ramazan ayını bekleyen esnaflarımıza karşı bu büyük bir hata oluyor.

Denetimler Ramazan ayı boyunca sürecek 

Orhangazi Kaymakamlığı, İlçe tarım müdürlüğü, vergi dairesi ve Orhangazi belediyesine gerekli başvuruları yaptık, Ramazan ayı boyunca denetimler olacak ve kurallara uymayanlara ceza kesilecek bunun için esnaflarımızı ve halkımızı uyarıyoruz” dedi.