Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Orhangazi Gazi Osman Paşa okulunda NEVRUZ Coşkusu…

Baharın müjdecisi, Türk’ün bayramı olarak bilinen Nevruz Bursa’nın Orhangazi ilçesi Gazi Osman paşa ortaokulu bahçesinde yapılan tören ile kutladı. Renkli görüntülere sahne olan etkinliklerde ilçe kaymakamı kutlama kapsamında temsilen  ok attı, demir dövdü.

Baharın müjdecisi, Türk’ün bayramı

Her yıl baharın gelişi ile Türkiye’nin dört bir yanında coşku içerisinde kutlanan Nevruz bayramı, Orhangazi ilçesinde bul yıl Gazi Osman Paşa ortaokulunda yapılan çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Kutlamalara Orhangazi Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye başkanı Bekir Aydın, ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Sakarya, öğretmenler ve okul öğrencileri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başlayan Nevruz kutlama programı  Kaymakam ve belediye başkanı tarafından nevruz ateşinin yakılması ve temsili demir dövülmesi ile devam etti.

Okul Müdürü  Halil Karagöz tarafından açılış konuşmasında  dostluğa, mutluluğa, bolluğa, sevgiye ve paylaşıma vesile olması temenni edildi.

Kutlama töreninde öğrenciler tarafından şiirler okundu, bayrak gösterisi, saz eşliğinde yapılan müzik dinletisi, geleneksel yarışmalar, okçuluk gösterisi,  halkoyunları ve programın sonunda açılan stantlar ile öğrenciler tarafından hazırlanan ürünler sergilendi.