Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi Kurtuluş Etkinliklerinde Rumeli Doğan Rüzgârı…

Orhangazi Belediyesi Orhangazi’nin kurtuluşunun

Orhangazi Belediyesi Orhangazi’nin kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü vesilesiyle beş gün süren bir program hazırladı. Etkinliklerin en önemli parçalarından birisi de Rumeli Doğan (Doğan Kasapoğlu) konseri oldu. Göl kenarı festival alanında yapılan konserde Balkan melodileri izleyicilerin beğenisine sunuldu. Rumeli Doğan konserine büyük ilgi gösterildi.

Konsere Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yanı sıra Ak Parti Orhangazi İlçe Başkanı Gökhan ulusu ve çok sayıda müziksever vatandaş iştirak etti.

Orhangazi’de Bir Olduk Beraber Olduk

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Rumeli Doğan konseri esnasında yaptığı açıklamada, Osmanlı Devleti Anadolu’dan Rumeli’ye doğru filizlenmiştir. Bu filizlenmenin uç beyleri de Anadolu’muzdan Rumeli’ye göçen Anadolu’nun öz evlatları, Rumeli Türkleri olmuştur, “Rumelili vatandaşlarımız Türk Halk Müziğini o topraklarda işleyip bugünkü Rumeli Türkülerini oluşturmuştur. Bizlerde yüzyıllardır keyifle dinliyoruz. Balkanlar’da yaşayan yurttaşlarımız yüzyıllardır çocuklarını devletlerin yasaklamasına rağmen, Osman, ismini vermiştir. Rumeli kökenli vatandaşlarımız Osmanlı Devleti zamanında Osman, Türkiye Cumhuriyeti zamanında Mustafa Kemal diyerek hem Türklüklerini, hem de Atatürkçülüklerini öne çıkarmışlardır. Orhangazi’mizde on yıllardır Balkanlardan ana vatanlarına gelip yerleşmiş hemşerilerimizle bir arada yaşadık, bir olduk, beraber olduk. Güzel şehrimizde, Bursa’mızda kuruluşları 40 yılı geçen Balkan Türklerimizin kurduğu Kültür ve Dayanışma Dernekleri vardır.” Bizleri bu akşam Rumeli türkülerinin eşsiz melodileriyle buluşturan sanatçımız Sayın Rumeli Doğan’a, elbette ki yoğun katılımlarından dolayı değerli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.” dedi.