Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Orhangazi yeni başkan ve muhtarlarının belirlenmesi için sandık başında 

Türkiye’de büyükşehir, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ile muhtarların belirleneceği Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy verme işlemi saat 08.00 itibariyle başladı. Bursa’nın Orhangazi ilçesinde de vatandaşlar oy kullanmak için sabahın erken saatlerinde itibaren sandıkların bulunduğu okullarda yoğunluk oluştuyor. İlçede 1’i seyyar olmak üzere toplamda 193 sandıkta oy kullanılıyor.

Türkiye'de büyükşehir, ilçe belediye

Orhangazi ilçesinde yeni belediye başkanı, belediye meclis üyeleri ve mahalle Muhtarların belirlenmesi için yapılan yerel seçimlerde vatandaşlar sandık başında. Yaklaşık 60 bin kişinin oy kullanması beklenen ilçede vatandaşlar toplamda 193 sandıkta oy kullanıyor.  Orhangazi’de 5 kişi ise gezici seyyar  1 sandıkta oy kullanacak.

Oy verme işlemi saat 17.00’ye kadar sürecek olurken, sandıkların kapanmasının ardından oy sayma işlemi başlayacak ve Bursa’nın başta büyükşehir belediye başkanı olmak üzere tüm ilçe belediye başkanları ile mahalle muhtarları, sayım işlemlerinin sona ermesi ile belirlenecek.