Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Orhangazi’de 18 Mart Çanakkale zaferini kutlama programı belli oldu

18 Mart Çanakkale zaferinin 109. yıl dönümü nedeniyle Orhangazi Kaymakamlığı tarafından 18 Mart Pazartesi günü Orhangazi’de düzenlenecek olan programlar belli oldu.

18 Mart Çanakkale zaferinin

Orhangazi Kaymakamlığı tarafından 18 Mart Çanakkale zaferinin yıldönümünde belirlenen programlar kapsamında ilk tören 18 mart pazartesi hünü  sabah 09.30’da  ilçe şehitliğinde yapılacak. Burada yapılan törende Kaymakamlık, Orhangazi belediyesi ve şehit aileleri çelenklerinin sunumu yapılacak.

Ardından saygı duruşu istiklal marşımızın okunması ile devam edecek programda, Orhangazi Fen lisesinden bir öğrencinin şiir okuması, ilçe jandarma komutanlığı personeli tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşması sonrasında  ilçe kaymakamı tarafından şehit ailelerini temsilen bir şehit ailesine bayrak takdim edilecek. İlçe kaymakamı şehitlik defterini imzalayacak, son olarak ilçe müftülüğü tarafından şehitlerimiz için Kuranı Kerim okunacak.

Buradaki törende Orhangazili şehidimiz Oktay Özçelik’in babası İlhan Özçelik’te bir konuşma yapacak.

Diğer anma töreni ise Şehit Erhan Öztürk parkında bulunan kurtuluş anıtında saat 10.15’te yapılacak. Burada da anıta çelenk sunumu sonrasında şehitlerimiz için saygı duruşu yapılacak ve ardından İstiklal marşımız ile  Kuranı Kerim okunacak.

Orhangazi’de 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma programları son olarak kültür merkezinde   Orhangazi ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından yapılacak olan”18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitlerinin anma programı ” ile tamamlanacak.