Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Orhangazi’de çifte vatandaşlar sandık başında! Bulgaristan seçimleri için oy verme işlemi başladı..

Bulgaristan’da yapılan yeni parlamento seçimlerinde  bugün başlayan oy verme işlemi için Bursa merkez ve ilçelerinde kurulan sandıklarda çifte vatandaşlar oy vermek için sabahın erken saatlerinden itibaren oylarını kullanacakları okullara gitmeye başladı.

Bulgaristan'da yapılan yeni parlamento

Oy verme işlemi hem elektronik ortamda  hemde pusula yöntemi ile yapılırken, Orhangazi’de ise Tuna ilköğretim okulunda kurulan sandıkta çifte vatandaşlar sandığa gidiyor.

Geçtiğimiz 3 yıl içinde 5 kez seçim yapılan ancak yinede  bir türlü kurulamayan hükümet nedeniyle yeniden seçim kararı alınan Bulgaristan’da  bugün 6.kez seçime gidiliyor. Avrupa parlamentosu ve genel seçim olmak üzere   Eş zamanlı olarak yapılan seçim için  Türkiye dahil 60 ülkede oy kullanılacak.

20 parti ve 12 koalisyon olmak üzere 32 siyasi tarafın yarıştığı seçimlerde Türkiye genelinde kurulan 166 sandığın 41 tanesi ise Bursa’da kuruldu.

Bursa’da yaklaşık 80 bin çifte vatandaşın oy kullanacağı seçimler bu sabah saat 08.00 itibariyle başlarken,  Bulgaristan’ın yeni parlamentosunu seçmek için Bursalı çifte vatandaşların sandığa olan ilgisinin büyük olduğu görüldü.

Orhangazi’de de tuna ilköğretim okulunda kurulan sandıkta çifte vatandaşlar oy verme işlemi için sandık başına gidiyor.

Seçim saat 17.00 itibariyle sona erecek olurken, oy verme işlemi hem elektronik ortamda hemde pusula yöntemi ile yapılıyor.