Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi’de Esnafa 2 Bin Türk Bayrağı Dağıtıldı

Orhangazi Belediyesi 10 Eylül

Orhangazi Belediyesi 10 Eylül Orhangazi’nin kurtuluş vesilesi ile esnafa Türk Bayrağı dağıttı.

Bayrakları esnaf vatandaşlara Beyaz Masa Ekipleri ulaştırdı. Ekipler 2000 Türk Bayrağını İlçe genelindeki esnaflarla buluşturdu.

Bayrak Bağımsızlığın Tapusudur

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, bizim ülkemizde bir kurana, bir bayrağa, bir de ekmeğe asla saygısızlık yapılmaz, ifadesini kullanarak, 101 yıl önce 10 Eylül 1922 tarihinde ilçemiz zorlu bir mücadelenin, eziyetli bir dönemin ardından işgalden kurtulmuştur. Kurtuluş yıldönümümüz vesilesiyle Orhangazi Belediyesi olarak geniş kapsamlı bir anma ve kutlama programı hazırladık. İlk olarak esnaf vatandaşlarımıza bağımsızlığımızın simgesi Al Bayrağımızı dağıttık. Çünkü millet olarak bizler bayrağımızı bağımsızlığımızın tapusu olarak görürüz. Esnaf hemşerilerimiz Al Bayraklarımızı büyük bir memnuniyetle alıp, sevgiyle dükkânlarına astılar. Bütün vatandaşlarımızı 5 Eylülde başlayıp 10 Eylül‘de sona erecek farklı farklı etkinliklerle sürecek 10 Eylül Kurtuluş Günü programımıza davet ediyorum.” Dedi.

Orhangazi Belediyesi Muhteşem 10 Eylül Kutlamalarına Start Verdi
Orhangazi Belediyesi aralıksız yoğun çalışmalarına devam ediyor. Orhangazi Belediyesi bu çerçevede Orhangazi’nin Kurtuluşunun 101. yıl dönümü vesilesiyle beş gün sürecek 10 Eylül kurtuluş günü etkinlikleri hazırladı. Etkinlikler 5 Eylül Salı günü başlayıp 10 Eylül Pazar günü sona erecek. Birbirinden farklı performansların sergileneceği etkinliklerin startı ilçe esnafına Türk Bayrağı hediye edilerek verildi. Bu bağlamda ilçe genelinde faaliyet gösteren esnaf vatandaşlara 2000 Türk bayrağı dağıtıldı.