Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

Orhangazi’de, Gazzeli ölen çocukların bayramlık ayakkabıları meydana bırakıldı!

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde Aylardır devam eden İsrail saldırıları sonrasında hayatını kaybeden binlerce Gazzeli çocuklar için gönül elçileri yardım topluluğu tarafından Cumhuriyet alanına yeni çocuk ayakkabıları bırakıldı. Ayakkabıların neden konulduğunu görmek için o noktaya giden bazı vatandaşlar ise gözyaşlarına boğuldu. 

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde Aylardır

İnsanlık suçu işleyen İsrail’in Filistin topraklarına uyguladığı soykırımın şiddeti gün geçtikçe artıyor. Aylardır devam eden saldırılar sonrasında Gazze şehrinde on binlerce insan hayatını kaybederken, adeta katledilen insanların çoğunun çocuk olması İsrail’in acımasızlığını  ortaya çıkarıyor.

Yaşanan bu süreçte İsrail devletine karşı, yaptığı zulüm nedeniyle tüm Dünya’da olduğu gibi Bursa’da da yapılan  çeşitli eylemler devam ediyor.

Orhangazi ilçesinde ise özellikle çocuklara yönelik yapılan yardım çalışmaları ile dikkat çeken gönül elçileri yardım topluluğu, Gazze’de hayatını kaybeden çocuklara dikkat çekmek amacıyla Cumhuriyet alanına yaklaşan bayram öncesi temsili olarak yeni çocuk ayakkabıları bıraktı.

Bırakılan her bir ayakkabının önüne Gazze’de hayatını kaybeden çocuklara ait görüntülerin olduğu resimlerde koyulurken, alana ise üzerinde ” Filistin içi sesini yükselt” yazılı pankart asıldı.

Cumhuriyet alanından geçen vatandaşlar yerdeki yeni ayakkabııların neden koyulduğunu anlamak için oraya gittiklerinde ise duygu dolu anlar yaşayıp gözyaşlarına boğuldu.