Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orhangazi’de gece boyunca patlama seslerini duyanlar polisi aradı! ‘Dolu topları yine devrede’

Orhangazi çevresinde daha çok  kivi üreticilerinin olası bir dolu yağışına karşı çözüm olarak yaygın olarak kullandıkları dolu topları dün gece yeniden çalıştırıldı. Patlama seslerini duyarak tedirgin olan vatandaşlar ise polisi arayıp ihbarda bulundu.

Orhangazi çevresinde daha çok 

Bursa’nın özellikle Orhangazi ilçesinde üretimi gün geçtikte artan kivinin,  üreticileri tarafından ürünlerini dolu yağışlarından korumak amacıyla ovaya kurulan ve son zamanlarda kullanılması ile tartışmalara neden olan dolu topları meteoroloji tarafından yapılan yağış uyarısı ile dün sabaha karşı saatlerde yeniden devreye alındı.

Orhangazi ovasından gelen yoğun patlama sesleri ile uykularından uyanan vatandaşlar panikle polisi arayıp ihbarda bulunurken, gelen patlama seslerinin dolu toplarından geldiği anlaşıldı.

İlçede son zamanlarda kamu oyunda tartışmalara neden olan ve yağmur bulutlarını dağıttığı için yağışları engellediğine inanılan dolu topları ile ilgili henüz somut bir adım atılmaz iken, Orhangazili vatandaşların büyük kısmı gerek çıkardığı sesler gerekse yağmur yağışlarına olumsuz etki ettiği gerekçesi ile dolu toplarının çalıştırımasını istemiyor.