Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-160x600

 Orhangazi’de İstanbul’un  fethinin 571. yıl dönümüne özel etkinlik

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde  SüleymanŞah Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından  İstanbul’un Fethi’nin 571. yıl dönümü nedeniyle program düzenlendi. Orhangazi Kültür ve Gençlik Merkezi’nde büyük bir coşku ile gerçekleştirilen programda  Anadolu Üniversitesi edebiyat fakültesi tarih bölümü Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Topal İstanbul’un Fethi ile ilgili bir konferans verdi.

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde  SüleymanŞah

Orhangazi’de kültür merkezinde İstanbul’un fethinin 571. yl dönümü dolayısıyla düzenlenen programa Orhangazi Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, belediye başkan vekili Lütfi Bakırdan, ilçe Jandarma komutanı Selim Kurtoğlu,   Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sakarya, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. SüleymanŞah Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı şiir ve kompozisyon gösterileri, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Programda bir konferans veren Anadolu Üniversitesi edebiyat fakültesi tarih bölümü Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Topal, , Fatih Sultan Mehmet’in genç yaşta gerçekleştirdiği bu büyük zaferi anlattı, 571 yıl önce Fatih Sultan Mehmet taarafından yapılan  fetihin önemine dikkat çekti.