Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600
thumbnail-Cargill-23-Nisan-2024-160x600

Orhangazi’de kış ayında bahar havası yaşandı! Vatandaşlar park bahçelere akın etti..

Kış mevsiminde olmamıza rağmen günlerdir sıcak havanın hakim olduğu ve özellikle hafta sonu termometrelerin 20 derecelere kadar çıktığı Orhangazi’de hafta sonunu dışarıda değerlendirmek isteyen  vatandaşlar parklara ve piknik alanlarına akın etti. 

Kış mevsiminde olmamıza rağmen

Türkiye’nin  doğu bölgelerinde kış ayları boyunca  kendini gösteren  kar yağışları Marmara bölgesinde yok denilecek kadar az seviyede görülürken, geçtiğimiz 1 hafta boyunca ise Bursa’da yazdan kalma günler yaşanıyor.

Özellikle Cuma gününden itibaren sıcaklıkların tırmanışa geçtiği Orhangazi’de  ve bölgesinde Cumartesi ve Pazar günleri  gündüz saatlerinde termometreler 20 dereceleri görünce vatandaşlar kendini dışarı attı.

İznik gölünün Orhangazi sahilinde bulunan çamlık piknik alanı ise başta Orhangazililer olmak üzere piknik yapmak için buraya  gelen çok sayıda vatandaşın uğrak noktası oldu.

Yazdan kalma bir gün yaşadıklarını  ancak bu durumun iyi olmadığını söyleyen vatandaşlar ”Dışarıda vakit geçirmek için güzel bir gündü ama Şubat ayında bahar günlerini yaşıyoruz, normalde kar yağması lazım, gölümüz böyle giderse yaz aylarında daha da kuruyacak, inşallah gerçek bahar gelmeden bir kerede olsa kar yağışı görürürüz” diyerek tedirginliklerini dile getirdiler.